Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Padomi, kā mainīt savu attieksmi pret naudu

Mūsdienu realitātē reti var sastapt cilvēku, kas nesūdzētos par naudas trūkumu maciņā. Daudziem izdevumi krietni pārsniedz ienākumus, līdz ar to jāmeklē ne vien risinājumi naudas pavairošanai, bet arī jāmaina sava attieksme pret finansēm. Izlasiet padomus, kas palīdzēs efektīvāk rīkoties ar savu naudu!

Aprēķiniet savas finanses!

Naudai patīk, ka to skaita, tāpēc aprēķiniet savus ienākumus un izdevumus, kā arī iemācieties plānot nākotnes pirkumus un jebkādus tēriņus. Tādējādi jums izdosies saprast, kur tērējat visvairāk vai uz kādiem pirkumiem ir iespējams ietaupīt. Nevajadzētu aiziet galējībās, svarīgākais ir iemācīties neizšķērdēt naudu pa labi un pa kreisi, bet apdomāt izdevumu nepieciešamību.

Veidojiet uzkrājumus!

Parasti iesaka krāt naudu negaidītiem tēriņiem, un tas, protams, ir pareizi. Taču daudz patīkamāk krāt naudu kaut kam skaistam – ceļojumam, mašīnai vai savam mājoklim. Lai motivētu sevi vairāk, no sākuma mēģiniet sakrāt naudu kaut kam nelielam, piemēram, jaunam televizoram vai atvaļinājumam tepat Latvijas robežās. Jūs noteikti sajutīsiet gandarījumu par paveikto un jums būs spēki krāt naudu kaut kam grandiozākam. Vēl labāk veidot divas krājkasītes – melnām dienām un pozitīvām emocijām.

Aizņemieties apdomīgi!

Bez šaubām, ātri kredīti var palīdzēt situācijās, kad pietrūkst savas naudas pirkumiem. Taču šis aizdevums papildinās jūsu izdevumu apmēru, līdz ar to ir rūpīgi jāapdomā, vai tas būtu labākais lēmums. Izpētiet un pārdomājiet pirkumu, kuram vēlaties aizņemties, kārtīgāk. Iespējams, jūs varat nepieciešamo summu pakāpeniski sakrāt, tādējādi nenoslogojot savu budžetu. Vislabāk tādās situācijās sameklēt papildu iespējas nopelnīt.

Meklējiet papildu ienākumu avotus!

Nopelnīt naudu ir iespējams ne vien darbā, bet arī citos veidos. Turklāt ir drošāk, ja atradīsiet vairākus ienākumu avotus. Jūs varat pārdot lietas, kas jums vairs nav vajadzīgas, tādējādi atbrīvojot vietu jaunajām. Varat veidot rokām darinātas lietas – patērētāji arvien biežāk izvēlas “handmade”. Ir iespēja nopelnīt papildus, darbojoties “frilansā”, turklāt, ja esat profesionālis savā jomā, tas sola lielus ienākumus. Protams, varat atrast arī citus papilddarbus, ko var darīt ārpus sava galvenā darba laika, piemēram, piedāvāt taksometra vai piegādātāja pakalpojumus. Ja jums izdevās sakrāt lielu summu, varat pamēģināt to investēt izdevīgos darījumos. Esiet radošs un jūs noteikti atradīsiet meklēto!

Zelta vidusceļš

Atcerieties, ka nevar aiziet galējībās un pastāvīgi strādāt, krāt vai tieši otrādi – tērēt naudu. Sadaliet budžetu tā, lai nevajadzētu sēdēt vien uz maizes un ūdens – vajag mācēt sevi iepriecināt ar lietām, kas motivē. Turklāt ir jādzīvo tagad, nevis tad, kad nopelnīsiet un sakrāsiet kaudzi naudas. Pārstrādāšanās arī ne pie kā laba nenovedīs, jo kādā brīdī jūs vienkārši izdegsiet. Atrodiet līdzsvaru starp finansēm un dzīvi – tas ir vienīgais pareizais ceļš.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.