Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Padomi, kā pārvākties kopā ar bērniem

Pārvietošanās var būt nepatīkama, taču kopā ar bērniem, tā var būt vēl grūtāka. Pārcelšanās bērnam var būt saspringts un sarežģīts process, neatkarīgi no tā vai tiek mainīta skola, vai vienkārši bērns atvadās no vecajām mājām. Bet tam tā nav jābūt, ja sagatavo viņus pārcelšanās brīdim. Koka karkasu muduļu māju uzņēmums www.koka.lv šajā rakstā dalās ar ieteikumiem, kas var palīdzēt pārvarēt pārvākšanās procesa mokas.

Sarunājies atklāti

Bērni visu saprot, tāpēc vajadzētu sākt ar izskaidrošanu, kas notiek. Pastāsti viņiem, kāpēc jūs pārceļaties. Neatkarīgi no tā, vai tā ir pārcelšanās darba dēļ, pārcelšanās tuvāk ģimenei vai vienkārši vēlme pārcelties kaut kur citur, pārliecinies, ka informācija, ko sniedz ir atbilstoša vecumam, lai viņus neapgrūtinatu. Arī jāpārliecinās, ka ļauj saviem bērniem uzdot jautājumus, atvēlot šai sarunai pietiekami daudz laika un sakot, ka viņi var uzdot jautājumus jebkurā laikā pēc sarunas beigām. Visas diskusijas laikā un pat pēc tam apstiprini bērna sajūtas. Neatkarīgi no tā, vai viņi ir satraukti vai nobijušies, nomieriniet viņus, sakot, ka saprotat un būsiet viņiem blakus. Pārliecinies, ka koncentrējies uz pārvietošanās pozitīvajām īpašībām, ja pārvācaties uz lielāku māju, pastāstiet viņiem par to, ka viņiem būs savas istabas, lielāks pagalms vai pat rotaļu istaba. Visbeidzot, apsver iespēju izlasīt grāmatu par pārvietošanos kopā ar bērniem. Tas viņiem sniegs piemēru par bērnu, kurš ir pārcēlies un pārdzīvojis, tas varētu palīdzēt bērnam labāk saprast, kas ir šī kustība.

Iesaisti bērnus procesā

Lai palīdzētu saviem bērniem justies kā daļai no pārvietošanās procesa, iesaisti viņus! Atkarībā no vecuma viņi var palīdzēt, iepakot, pārvietot vai marķēt kastes. Kad esat nokļuvuši jaunajā mājā, ļaujiet saviem bērniem izlemt, kā viņi vēlētos iekārtot savu jauno istabu un pat ļaujiet viņiem izvēlēties savas istabas krāsu. Ļaujot viņiem izlemt par savu istabu, viņi jūtas iekļauti un palīdzēs jaunajā vietā justies kā mājās.

Atrodiet veidus, kā atvadīties

Runājiet ar bērniem par par tikšanos vai pat atvadīšanos no mājas. Ja nepārvietojaties pārāk tālu, pastāstiet bērnam, ka viņš varēs satikt draugus. Bet, ja dodaties tālu prom, sagatavojieties un runājiet ar saviem bērniem par atvadīšanos. Pajautājiet viņiem, vai viņi vēlētos pēdējo reizi pabūt kopā ar draugiem, vai arī vēlētos pagatavot kaut ko, ko paturēt un atcerēties. Pajautājiet viņiem, vai viņi vēlētos nofotografēt savas mājas, lai atcerētos. Veicot šīs darbības, varat palīdzēt bērniem mazināt pārvietošanās radīto stresu.

Ievērojiet parasto rutīnu

Neatkarīgi no tā vai tās būtu vakariņas, vanna vai gulētiešanas laiks, ir svarīgi ievērot ierasto kārtību, lai pārliecinātos, ka bērns jūtas komfortā. Ievērojot ikdienas rutīnu, bērns jaunajā mājā nejutīsies slikti.

Dodiet laiku

Visbeidzot, pārliecinies, ka esi pacietīgs un dod viņiem laiku pielāgoties jaunajai vietai. Pielāgošanās jaunai vietai aizņem kādu laiku, tāpēc noteikti dodiet bērniem laiku atgriezties rutīnā un pierast pie visa.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.