Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Plaisa vējstiklā: Kā rīkoties? 

Daļa ceļu, it īpaši lauku teritorijās, joprojām ir kaisīti ar granti. Un tas nozīmē ne tikai zināmas neērtības pa tiem pārvietojoties, bet arī risku saskarties ar vējstikla bojājumu, ko visbiežāk rada tieši kāds sīks olis. Pat ja sākotnēji šī plaisa ir maza, jārēķinās ar to, ka tā ar laiku var izplesties, radot nopietnu bojājumu, kas ietekmē gan drošību uz ceļa, gan arī iespēju veiksmīgi iziet automašīnas tehnisko apskati. 

Kā rīkoties bojāta vējstikla gadījumā? Par to vairāk raksta turpinājumā. 

Kad ir konstatēts bojājums vējstiklā, jārīkojas uzreiz – līdz brīdim, kamēr auto tiek nogādāts servisā, plaisu var aizlīmēt ar līmlenti. Svarīgi ir arī braukt vienmērīgi, lai neizraisītu lielas vibrācijas, kas var veicināt bojājuma palielināšanos. 

Neatkarīgi no bojājuma apmēra, tas jānovērš pēc iespējas drīzāk. Jo ātrāk remonts tiks veikts, jo lielāka iespēja, ka rezultāts būs kvalitatīvs. 

Vējstikla remonts vai maiņa 

Protams, vējstikla remonts ir vienkāršāks un arī izmaksu ziņā lētāks risinājums, tomēr tā efektivitāte atkarīga no vairākiem faktoriem – gan tā, kurā vietā bojājums atrodas, gan arī tā, cik liels tas ir. Kā norāda eksperti, remonts iespējams vien tad, ja bojājums vējstiklā nav lielāks par 2 eiro monētu, tas neatrodas vadītāja pusē, kā arī nav ļoti tuvu stikla malai. 

Jārēķinās arī to, ka vējstikla remonts būs ātrāks risinājums, kamēr tā maiņa būs laikietilpīgāks process. Modernākiem auto vējstiklu maiņa ietver arī automātisko drošības sistēmu kalibrēšanu. Ja tas netiek darīts, var rasties kļūdas turpmākā šo sistēmu darbībā. 

Kā izvairīties no vējstikla bojājumiem? 

Lai labāk pasargātu savu auto no bojājumiem, ievērojiet atbilstošu distanci no priekšā braucošā auto, kā arī samaziniet braukšanas ātrumu, kur tas nepieciešams. Ja iespējams, izvairieties no ceļa posmiem, kur notiek remonts vai, braucot pa to, ievērojiet īpašu piesardzību. 

Ja tomēr gadījies vējstikla bojājums, vērsieties pie zinošajiem Carglass speciālistiem. Servisa piedāvājumā vējstiklu maiņa un remonts, kalibrēšana un citi pakalpojumi. Ieskatieties, lai uzzinātu vairāk – www.carglass.lv. 

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.