Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Populārākie apkures sistēmas veidi – Kurš piemērotākais?

Kad pienācis laiks domāt par jaunas apkures sistēmas uzstādīšanu mājoklī, pirmkārt jādomā par tās efektivitāti un ilgtspējību. Taču mūsdienās apkures sistēmu klāsts ir gana daudzveidīgs, tādēļ piemērotāko izvēli izdarīt ne vienmēr ir tik vienkārši. Iepazīstieties ar populārākajiem risinājumiem, izvērtējiet to priekšrocības un trūkumus, lai pieņemtu labāko lēmumu.

Granulu apkures katls

Diezgan populārs risinājums mūsdienās ir granulu apkures katls. Būtiska priekšrocība – šī sistēma ir autonoma, tomēr jārēķinās, ka apkures katla kapacitāte ir ierobežota. Nav noslēpums, ka būtisks kritērijs ir arī cena. Granulu apkures sistēmas izmaksas vērtējamas kā vidējas.

Siltumsūknis

Plaši izmantoti ir arī siltumsūkņi. Tie iedalās vairākos tipos: gaiss – ūdens, gaiss – gaiss, zeme – ūdens. Būtiska šīs apkures sistēmas priekšrocība – siltumsūkņi nodrošina vienmērīgu siltumu visā mājoklī. Tāpat ir iespēja ērti regulēt sistēmas darbības laiku un jaudu. Tiesa gan – jārēķinās ar salīdzinoši augstām sistēmas ierīkošanas izmaksām.

Malkas apkure

Klasisks un labi zināms risinājums ir malkas apkure. Šādas apkures sistēmas uzturēšanas izmaksas ir salīdzinoši zemas, tomēr jārēķinās, ka sistēmas uzturēšana prasīs laiku un pūles, jo malka ir jāsagādā, atbilstoši jāuzglabā, krāsns regulāri jāpapildina ar malku.

Tāpat šis nav arī drošākais apkures veids.

Apkure ar elektrību

Vēl viens variants ir apkures sistēma, kas tiek darbināta ar elektrības palīdzību. Pati sistēmas uzstādīšana ir salīdzinoši vienkārša un neizmaksā daudz, tomēr kopumā tas vērtējams kā dārgākais risinājums – ņemot vērā energoresursu cenas. Šī iemesla dēļ šī sistēma biežāk tiek izmantota vasaras mājās vai citviet, kur nav vajadzīga regulāra apkure. Tas noder arī kā papildus risinājums kādai citai apkures sistēmai, piemēram, granulu katlam.

Ja arī Jūs domājat par apkures sistēmas maiņu, ieskatieties Videstehnika.lv, kur pieejami mūsdienīgi un efektīvi risinājumi. Būvmateriālu veikals piedāva arī dažādus citus risinājumus mājokļa labiekārtošanas darbiem – celtniecības materiāli, santehnikas un kanalizācijas risinājumi, siltināšanas materiāli, kokmateriāli ir tikai daļa no plašā piedāvājuma klāsta. Ieskatieties www.videstehnika.lv, lai uzzinātu vairāk!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.