Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Priekšrocības mācoties tiešsaistes vidusskolā

Vai plāno pāriet uz tiešsaistes vidusskolu? Vai vēlies uzzināt, vai tiešsaistes vidusskola ir piemērota? Tālmācības vidusskolas “Intelekts” www.intelekts.lv raksta turpinājumā skaidro, ko sagaidīt, kad kļūsti par tiešsaistes vidusskolēnu!

Elastība

Skolās vidusskolēni ir spiesti ievērot noteiktu stundu grafiku, viņiem ir jāpaliek skolas ēkā stundām ilgi. Lai gan dažiem vidusskolēniem ir viegli pamosties agri no rīta, lai nokļūtu skolā un pavadītu laiku kopā ar citiem skolēniem, tas nav vienkārši citiem, piemēram, kas dzīvo tālu no skolas. Daži skolēni savu dienu produktīvāk var sākt pēcpusdienā. Tiešsaistes vidusskolā galvenā priekšrocība ir tās elastības dāvana studentiem. Lai gan ir nepieciešama liela disciplīna, tiešsaistes vidusskola ļauj studentiem sakārtot savu grafiku pēc patikas. Tas nodrošina studentiem pielāgotu pieredzi. Dažas tālmācības skolas ļauj skolēniem mācīties nepilnu vai pilnu slodzi. Skolēni var izvēlēties savu mācību vidi un veidus, kā apgūt mācību materiālus.

Samazinās izdevumi

Dažās valstu un privātajās vidusskolās skolēniem ir jāvalkā formas tērpi, jāmaksā par transportu, skolas pusdienām, fonda naudām. Izmantojot tiešsaistes vidusskolu, vecāki var saprast, par ko maksāt vai ietaupīt, jo viņiem vairs nav jāpilda skolas prasības. Tā kā parasti mācības notiek klātienē, vecāki iegādājas mugursomas ar daudzām smagām grāmatām un skolas piederumiem. Dators vai ierīce un stabils interneta savienojums būtu viss par ko vecākiem būtu jāuztraucas.

Vairāk iespējas

Tiešsaistes vidusskolas apmeklēšana sniedz studentiem brīvību mācīties tik daudz vai tik maz, cik viņi izvēlas. Lai gan mājas darbi un uzdevumi jānodod noteiktā grafikā, tiešsaistes vidusskola ir ļoti liela struktūra. Studentiem ir pielāgota e-sistēma, kas nozīmē, ka viņi var pārskatīt nodarbību materiālus jebkurā laikā. Tiešsaistes vidusskolu skolēni arī var noskatīties vēlreiz nodarbības, kā arī pēc izvēles pildīt sarežģītākus darbus vai apgūt konkrētu kursu, uz kuru vēlas vairāk koncentrēties. Studentiem ir pieejams plašs izvēles priekšmetu klāsts, specializētā prakse, visaptverošie pamatkursi, apbalvojumi utt. Tiešsaistes vidusskolas apmeklēšana palīdz skolēniem atrast to, kas viņus interesē un kādu ceļu viņi vēlas iet tālāk.

Personalizētas mācības un to vadlīnijas

Katrs skolēns mācās dažādos stilos un dažādos tempos, tāpēc vecākiem un skolotājiem jāpievērš pietiekama uzmanība katram individuāli. Tiešsaistes mācības palīdz nodrošināt studentiem personalizētu mācīšanos un norādījumus. Tas nozīmē, ka skolotāji var palīdzēt studentiem mainīt mācību programmu atbilstoši viņu vajadzībām, interesēm, stiprajām pusēm un prasmēm. Studenti var izmantot šāda veida iestatījumu priekšrocības, lai viņi varētu noteikt savu mācību stilu. Viņi var strādāt kopā ar saviem vecākiem un skolotājiem, lai izvirzītu mācību mērķus. Tiešsaistes vidusskola sniedz vecākiem iespēju vairāk iesaistīties bērna mācībās.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.