Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Vasaras sezonā atstāt ziemas riepas vai tomēr izvēlēties vasaras riepas?

Publicitātes foto

Katru gadu pavasarī kaut viens auto īpašnieks aizdomājas par to, vai varbūt atstāt šovasar ziemas riepas? Tas īpaši ir tad, kad ir jāiegādājas jaunas vasaras riepas, bet tērēties nav vēlmes. Ar ko tieši savā starpā atšķiras vasaras un ziemas riepas? Kāpēc ir svarīgi, lai auto ir aprīkots tieši sezonai atbilstošām riepām? Mēģināsim noskaidrot tālāk rakstā. 

Gumijas sastāva atšķirības

Vasaras riepas ir izgatavotas no cietāka gumijas maisījuma, kas optimāli darbojas augstākās temperatūrās. Šis maisījums palīdz riepai saglabāt formu un nodrošina labāku saķeri ar ceļa virsmu siltos laikapstākļos. 

Savukārt, ziemas riepas ir izgatavotas no mīkstāka gumijas maisījuma, kas nezaudē elastību pat zemā temperatūrā, tādējādi uzlabojot saķeri ar apledojušu vai sniegotu virsmu.

Protektora raksta specifika

Vasaras riepu protektora raksts ir speciāli izstrādāts, lai efektīvi novadītu lietus ūdeni un nodrošinātu labu saķeri ar slapju ceļu. Šāds dizains samazina akvaplanēšanas risku.

Ziemas riepu protektori ir dziļāki un ar vairāk zaru rakstu, kas ir nepieciešams, lai “ķertu” sniegu un uzlabotu saķeri ziemas apstākļos.

Ziemas riepas vasarā

Lai arī likums nenosaka obligātu ziemas riepu nomaiņu pret vasaras riepām, izņemot gadījumus, kad ziemas riepas ir radžotas, tomēr no praktiskā viedokļa šāda nomaiņa ir ļoti ieteicama.

  • Ziemas riepu gumija ir izstrādāta tā, lai nodrošinātu labāko iespējamo veiktspēju zemā temperatūrā uz sniega vai ledus. Vasarā, kad temperatūra kāpj, šis gumijas maisījums var kļūt pārāk mīksts, kas ievērojami ietekmē auto vadāmību un palielina bremzēšanas ceļu;
  • Turpinot lietot ziemas riepas vasarā, tās nodils daudz ātrāk. Augstās temperatūras uz karstā asfalta riepu mīkstā gumija ļoti ātri izdilst;.
  • Ziemas riepu mīkstā gumija un dziļā protektora raksts veicina lielāku pretestību. Tas nozīmē, ka automobilis patērē vairāk degvielas.

Labāka izvēle – sezonai atbilstošas riepas

Izvēloties sezonai atbilstošas riepas, Jūs ne tikai samazināsiet degvielas patēriņu un riepu nodilumu, bet arī nodrošināsiet maksimālu drošību un komfortu braukšanas laikā.

Jaunas riepas plašā klāstā ir atrodamas MMK Riepu Servisa interneta veikalā www.mmkserviss.lv vai uz vietas MMK riepu centrā. Šis riepu serviss nodrošina ne tikai lielāko riepu piedāvājumu no atzītākajiem ražotājiem, bet arī riepu montāžu, balansēšanu un arī uzglabāšanu. Negaidiet, sazinieties ar MMK Riepu Servisu un piesakiet sev jaunu riepu montāžu jau šodien!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.