Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA:”Bigbank” Latvijas filiāles refinansēšanas aizdevuma apmērs pērn audzis 2,6 reizes

“Bigbank” Latvijas filiāles refinansēšanas aizdevuma apmērs pagājušajā gadā audzis 2,6 reizes, salīdzinot ar 2021.gadu, aģentūrai LETA pauda “Bigbank” Latvijas filiāles vadītājs Edgars Surgofts.
Viņš norādīja, ka 2022.gadā Latvijas ekonomikā nozīmīgu lomu spēlēja divas tendences – augsta inflācija un tās mazināšanai paredzētā EURIBOR likmes pakāpeniska paaugstināšana.
Surgofts atzīmēja, ka, dārgo energoresursu dēļ pieaugot apkures un elektrības izmaksām, kā arī palielinoties esošo kredītu ikmēneša maksājumiem, pērn ceturtajā ceturksnī iedzīvotājiem nācās aizvien vairāk piedomāt pie tēriņiem un meklēt iespējas ietaupīt. Tas savukārt ietekmē patērētāju optimismu un attur no lielāku projektu īstenošanas pārskatāmā nākotnē. Daļa iedzīvotāju uz laiku iesaldē plānus iegādāties jaunu mājokli, automašīnu vai veikt kādu citu lielāku pirkumu, kam bija plānojuši piesaistīt bankas aizdevumu. Taču tērē vairāk naudas mājokļa remontam un siltināšanai.
Viņš minēja, ka mājsaimniecības, kuras kredītus noformējušas pirms 2022.gada notikumiem, pastiprināti interesējas par kredītu refinansēšanu, lai samazinātu ikmēneša maksājumu. “Cilvēki apvieno vairākus kredītus vienā vai vienkārši pārfinansē kredītu pie citas bankas, lai iegūtu izdevīgāku procentu likmi,” norādīja Surgofts, piebilstot, ka “Bigbank” Latvijas filiāles refinansēšanas aizdevuma apmērs 2022.gadā pieauga 2,6 reizes, salīdzinot ar 2021.gadu.
Ja abos minētajos segmentos izaugsme varētu turpināties arī 2023.gadā, tad citos segmentos tuvākajos mēnešos izsniegto kredītu apmērs varētu samazināties, sacīja Surgofts.
“Nedrošību pastiprina prognozes par gaidāmo ekonomisko lejupslīdi, kas varētu kļūt par 2023.gada dominējošo notikumu ekonomikā. Vismaz pirmajā pusgadā. Sagaidāms, ka iedzīvotāji kļūs aizvien piesardzīgāki un skeptiskāki pret tēriņiem. No vienas tas varētu palīdzēt samazināt inflāciju, taču no otras – samazināsies patēriņš un līdz ar to valsts ieņēmumi no nodokļiem,” pauda Surgofts.
Vienlaikus viņš atzīmēja, ka gada otrajā pusē iespējami dažādi scenāriji, ko ietekmēs vairāki svarīgi notikumi, tostarp Ukrainas kara gaita, energoresursu cenas un Eiropas Savienības panākumi inflācijas apkarošanas centienos.
“Bigbank” ir Igaunijas kapitāla banka, kas darbojas kopš 1992.gada. Tā specializējas patēriņa kredītu izsniegšanā privātpersonām Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Somijā, Spānijā un Zviedrijā, kā arī piedāvā pārrobežas pakalpojumus Vācijā, Austrijā un Nīderlandē. Latvijā darbojas “Bigbank” filiāle.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.