Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: “Bitcoin” cena: kad ir labākais laiks BTC pirkšanai?

Ienesīga Bitcoin ieguldījumu veikšana konceptuāli ir ļoti vienkārša. Bitcoin jāiegādājas, kad tā cena ir zema, un jāpārdod, kad cena ir augsta. Tas arī viss!

Lai arī šī formula izklausās vienkārša, tas nav tik vienkārši, kā šķiet. Īpaši tas attiecas uz Bitcoin un citām kriptovalūtām. Tirgus svārstīguma rezultātā BTC cena bez brīdinājuma un acīmredzama iemesla var strauji pieaugt vai pazemināties. Pagājušās nedēļas pirkums par 100 € šodien var būt 500 € vai 50 € vērts.

Tas arī ir iemesls, kāpēc tūlītējo darījumu tirgotājiem, kuri gūst peļņu, izmantojot tirgus īstā brīža “noķeršanu” – pērkot un pārdodot saskaņā ar savām prognozēm par strauji mainīgo Bitcoin maiņas kursu, dzīve ir tik sarežģīta. BTC vērtība aug un krītas atkarībā no tirgus dinamikas, regulējuma izmaiņām (gan reālām, gan balstītām uz baumām), slavenību Twitter ierakstiem un desmitiem citu iemeslu. Tirgus īstā brīža noteikšana ir sarežģīta. Tāpēc tik daudzi dienas tirgotāji zaudē naudu.

Ilgtermiņa skatījums

Analizējot īstermiņa augstākās un zemākās Bitcoin vērtības secināms, ka Bitcoin cenu vēstures diagramma ietver stāvas virsotnes un pēkšņas ielejas. Bet, aplūkojot BTC vērtību vairāku gadu garumā, redzams, ka daudzos kāpumus un kritumus izlīdzina ilgtermiņa augšupejoša tendence.

Šeit varat apskatīt dažus Bitcoin vērtības un citu labu ieguldījumu salīdzinājumus pēdējo 10 gadu laikā. Apskatiet 10 gadu kopējos gada pieauguma rādītājus: 

Aktīvs 10 gadu CAGR

Bitcoin 132.2 %

Zelts 1.2 %

S&P 500 16.6 %

DJIA 11.41 %

Kā redzams, pēdējo 10 gadu laikā Bitcoin cena ir pieaugusi par 132,2 %. Tas pārspēj arī ievērojamo peļņu, ko nopelnījuši investori, kuri izvēlējušies S&P vai Dow Jones indeksa fondus.

Bitcoin maiņas kurss īstermiņā strauji pieaug un samazinās, un, veicot īstermiņa ieguldījumus, jūs ļoti ātri varat zaudēt vai iegūt daudz naudas. Taču šīs īstermiņa izmaiņas Bitcoin vērtībā notiek ilgtermiņa tendenču kontekstā. Ja pirms desmit gadiem jūs ieguldītu Bitcoin 1000 €, šodien jūs būtu ļoti bagāts. 

Tas pats attiecas uz daudzām citām kriptovalūtām, kuru vērtībām ir tendence pieaugt un kristies līdz ar BTC. Ilgtermiņa tendence ir augšupejoša. 

Un ir skaidrs arī, ka dažas kriptovalūtas zaudē vērtību. Cenu diagrammās redzamas nedēļas un mēneši, kad vērtības var būt mazākas par pirkuma cenu, taču vēsturiskie dati liecina, ka veiksmīgi investori ir tie, kas, apsverot iespēju turēt Bitcoin vai citas kriptovalūtus, ilgtermiņa mērķu sasniegšanai skatās plašāk. Šī stratēģija ieņem īpašu vietu Bitcoin pasaulē, kur tā ir pazīstama kā “hodl”, lai pieminētu ziņu grupas drukas kļūdu. 

Mācīšanās no pagātnes

Kā būtu, ja jūs būtu iegādājies Bitcoin pirms mēneša vai nedēļas? Ja jūs būtu iegādājies BTC 100 € vērtībā, cik daudz jums būtu tagad?

Un jums nav jāzīlē. Kriptomat “kā būtu, ja būtu” kalkulators veic aprēķinus, pamatojoties uz datiem, kas tiek atsvaidzināti visu diennakti. Kalkulators, izmantojot faktiskos vēsturiskos datus, var precīzi pateikt, cik vērts šodien būtu jūsu ieguldījums 100 € apmērā.

Faktiski kalkulators var parādīt rezultātus jebkurai no vairāk nekā 350 kriptovalūtām, kas tiek pārdotas Kriptomat. 

Kalkulators parāda, ka, neraugoties uz īstermiņa svārstībām, kriptovalūta kopumā – un jo īpaši Bitcoin – ilgtermiņa investoriem ir nodrošinājusi acīmredzamu peļņu.

Viens no veidiem, kā izmantot ilgtermiņa tirgus augšupejošās tendences, ir izmantot Kriptomat atkārtotā pirkuma funkciju, kas ļauj iestatīt regulāru pirkumu grafiku ik nedēļu, divas nedēļas vai mēnesi. Par ikdienas Starbucks kafijas tases cenu jūs varat lēnām, bet stabili veidot savu kriptovalūtu portfeli, ko izmantot saviem ilgtermiņa mērķiem, piemēram, pensijai, īpašuma iegādei vai dārgas universitātes izglītības apmaksai.

Apkopojums

Lielais dienas tirgotāju naudas zaudētāju skaits liecina, ka kriptovalūtu cenas kāpumu un kritumu cenu prognozēšana nav nekas vienkāršs. Bitcoin maiņas kursu ietekmē ļoti daudzi faktori, kas ir pārāk neskaidri, lai tiem izsekotu.

Lai gan cenu nepastāvība sarežģī dienas tirgotāju dzīvi, tās ietekmi mazina ilgtermiņa Bitcoin cenu tendences. Reālajā pasaulē ieguldījumos neko nevar garantēt, taču simtiem tūkstošu Bitcoin īpašnieku, uzskatot kriptovalūtu par ilgtermiņa ieguldījumu, ir guvuši panākumus.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.