Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Kā nodrošināt pasākuma apmeklētāju komfortu?

Cik daudz tiek domāts par to, lai apmeklētāji pasākumā justos ērti? Parasti, plānojot pasākumu, tiek daudz domāts par loģistiku, cenšoties izveidot nevainojamu apmeklētāju pieredzi. To var papildināt ar dažiem neparastiem mirkļiem, piemēram, negaidītu priekšnesumu. Tomēr var gadīties, ka netīši tiek ignorēta komforta sajūtu, kas ir svarīga katrā pasākumā.

Lai gan pasākuma apmeklējums noteikti ir aizraujošs, tas var arī radīt stresu. Pirmkārt, ir loģistikas stress:

  • Vai es atradīšu vietu?
  • Vai es pareizi reģistrējos?
  • Vai man būs laba vieta?

Šie ir tikai daži jautājumi, kas varētu rasties apmeklētājiem. Un tas noteikti paaugstinās viesu stresa līmeni, padarot viņus mazliet nervozākus un saspringtākus.

Otrkārt, ir bailes no nezināmā, kas parasti rodas, kad apmeklētājiem ir jāstrādā grupās, jāpiedalās spēlēs vai jāsazinās ar svešiniekiem. Šīs aktivitātes var paaugstināt trauksmes līmeni un mazināt pozitīvo noskaņojumu. Un vēl pasākumu apmeklēšana prasa daudz garīgās enerģijas.

Neatkarīgi no tā, vai tas ir nacionāls vai starptautisks pasākums, svarīgi ir padomāt par ēdināšanu. No parastām uzkodām līdz ekstravagantai molekulārajai virtuvei – ir neskaitāmi daudz variantu, kā pārsteigt apmeklētājus ar garšīgiem našķiem. Tomēr, lai samazinātu nenoteiktības līmeni un ļautu apmeklētājiem justies ērtāk, pārliecinieties, ka viņiem vienmēr ir pieejami pazīstami ēdieni.

Pārvietošanās norises vietā var būt ārkārtīgi nogurdinoša. Cilvēkiem ir vajadzīga vieta, kur viņi var brīvi uzturēties un atpūsties. Iekārtojiet vietu atpūtai, piemēram, atpūtas telpu ar siltu apgaismojumu un ērtām mēbelēm. Papildus noskaņojumam var palīdzēt lampiņu virtenes no Tenro u.c.

Viens no lielākajiem apmeklētāju stresa faktoriem ir vajadzība mijiedarboties vai piedalīties dažādās dinamiskās aktivitātēs, piemēram, moderators vai runātājs var lūgt dalībniekus atbildēt uz dažiem jautājumiem vai paņemt mikrofonu un komentēt apspriesto tēmu.

Viesus var nejauši atlasīt, vienkārši padodot mikrofonu vai padodot kādu priekšmetu. Tas var palielināt stresa līmeni tiem viesiem, kas nevēlas šādi iesaistīties, un likt viņiem justies neērti. Lai tas nenotiktu, nepiespiediet dalībniekus piedalīties un atrodiet dažādus, neuzbāzīgus veidus, kā iesaistīt viesus (piemēram, aptaujas).

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.