Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Kā uzturēt attiecības dzīvas? Padomi, kā saglabāt dzirksti dzīvu

Neatkarīgi no tā, vai esat ilgstošās, pastāvīgās attiecībās vai attiecībās no attāluma, nav nekas neparasts, ja aizdomājaties par to, kā saglabāt attiecības dzīvas. Neatkarīgi no tā, cik ļoti jūs mīlat savu partneri, kaislība un aizrautība mēdz mazināties. Galvenais ir apzināties, ka neesat vieni un ka tas ir ļoti dabiski. Tāpat kā prezervatīvi katra gaumei atšķiras.

Viens no vislielāko gandarījumu sniedzošajiem ilgtermiņa attiecību aspektiem ir tas, cik labi jūs un jūsu partneris viens otru pazīstat. Jūs esat pavadījuši kopā vairākus mēnešus, varbūt pat gadus, un esat pārdzīvojuši ne mazums izaicinājumu, pa ceļam radot atmiņas. Lai gan pazīšanās sniedz mierinājumu, dažkārt patiešām gribas kaut ko mainīt – izmēģināt ko jaunu.

Kā saglabāt attiecības interesantas?

Attiecības ir tik interesantas, cik interesants esat jūs pats. Ja attiecībās jūtaties garlaicīgi, apzinieties savus ierobežojumus un, iespējams, izejiet ārpus savas komforta zonas. Ko jūs vienmēr esat vēlējies iemācīties darīt?

Mācīšanās kaut ko jaunu var būt viss, kas nepieciešams, lai jūsu attiecībās uzliesmotu dzīva dzirksts, jo tas dod jums kaut ko, par ko runāt, kaut ko, ko gaidīt, un palīdz vispārējai garīgajai un emocionālajai labsajūtai.

Šeit ir vēl dažas idejas, kā saglabāt dzirksteli ilgtermiņa attiecībās

1.Palutiniet sevi ar patīkamiem pagātnes notikumiem un atmiņām!

Aplūkojiet fotogrāfijas, lasiet ierakstus dienasgrāmatā un sarunājieties par to, kā jūs iepazināties pirmo reizi. Atcerēšanās var palīdzēt abiem gūt patīkamas emocijas.

Atcerēšanās palīdz arī atgriezties garīgajā un emocionālajā stāvoklī, kad esam klātesoši un atvērti, kā tas bija sākumā. Rokdarbu veikalā iegādājieties dažus jaukus rāmīšus vai apkopojiet savus labākos fotoattēlus albumā vai fotogrāmatā. Ja vēlaties izmantot digitālo formātu, pārlūkojiet vecās fotogrāfijas telefonos un pārraidiet tās uz televizora ekrāna.

2.Ieviesiet rituālus!

Reizi gadā kopā dodieties eksotiskās brīvdienās vai arī dodieties romantiskās vakariņās katrā valstī, ko apmeklējat kopā.

3.Ieviest jaunus hobijus!

Izmēģiniet kādu galda spēli vai āra aktivitāti, lai sāktu kopīgu izzināšanu! Nākamajā randiņu vakarā izmēģiniet kaut ko jaunu, kas ir ārpus jūsu abu komforta zonas! Piemēram, varētu doties klausīties džeza dzīvo mūziku uz kādu greznu klubu, spēlēt tenisu vai nodarboties ar klinšu kāpšanu. Izplānojiet randiņu, kas ir īpaši paredzēts lomu spēlēm! Iztēlojieties, ka abi esat pirmajā randiņā!

4.Novērtējiet piedzīvojumus, bet novērtējiet arī miera brīžus!

Nogurums attiecībās ir iespēja augt, bet tas ir arī laiks, lai padomātu par atmiņām un komforta līmeni, ko abi jūtat. Lejupslīdes brīžos mēģiniet viens otram mutiski pateikt, cik ļoti jūs novērtējat viens otru par sīkumiem. Bieži apskaujieties un mēģiniet neuztvert viens otru par pašsaprotamu katru dienu, pirms gulētiešanas pasakieties par lietām, kas jūs dara laimīgus.

5.Izpildiet partnera darāmo darbu sarakstu!

Pārsteigumam ne vienmēr ir jābūt fiziskai dāvanai – jūs varat parādīt partnerim, ka jums viņš rūp, veicot kādu pakalpojumu. Paveiciet dažus darbus no sava partnera darāmo darbu saraksta, lai viņam būtu nedaudz vairāk brīvā laika atpūtai vai kopā būšanai ar jums.

6.Izmēģiniet 4 ēdienu maltītes izaicinājumu!

Ikvienam patīk ēdiens, īpaši, ja tas ir pārsteigums. Izmēģiniet 4 ēdienu maltītes izaicinājumu, pārmaiņus izvēloties dzērienus, uzkodas, ēdienus un desertu. Izmantojiet maltīti kā iespēju pavadīt laiku kopā ar partneri.

7.Uzrakstiet mīlestības vēstuli!

Mūsdienu pasaulē saziņa bieži notiek, izmantojot īsziņas vai e-pastu, tāpēc parādiet savam partnerim, ka jums viņš rūp, pārsteidzot viņu ar roku rakstītu mīlas vēstuli. Ja vēlaties būt patiešām radoši, varat uzrakstīt vairākas īsākas vēstules un paslēpt tās pa māju, lai partneris tās varētu atrast.

8.Rezervējiet viesnīcas numuru jums abiem!

Ja jūs ar savu partneri jau sen neesat pavadījuši laiku vienatnē, kāpēc gan nenoīrēt viesnīcas istabu uz vienu nakti vai visu nedēļas nogali. Pasūtiet apkalpošanu numurā, pēc tam atpūtieties un skatieties filmas vai kopīgi iegremdējieties džakuzi, lai pavadītu laiku kopā. Būs patīkami izrauties no mājām un rutīnas!

9.Iegādājieties kaut ko seksīgu sev vai savam partnerim!

Seksualitātes sajūta ir ļoti svarīga, lai ļautu sev būt atvērtam erotiskiem pārdzīvojumiem. Kāpēc gan neizvēlēties seksīgu apakšveļu?

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.