Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Ko ņemt vērā, meklējot jaunu darbu?

Ja līdz ar jauna gada sākumu ir vēlme pamēģināt kaut ko jaunu, arī darba jomā, tad šis ir piemērots laiks, lai izvērtētu savas vēlmes un iespējas, kā arī apskatītu aktuālos darba piedāvājumus.

Ja tiek meklēts darbs Rīgā vai kādā citā lielā pilsētā, izvēle, protams, būs lielāka. Taču tas nenozīmē, ka arī citās apdzīvotās vietās nav brīvu vakanču. Jebkurā gadījumā jāapbruņojas ar pacietību un regulāri jāskata darba sludinājumi, lai nepalaistu garām savu izdevību.

Sagatavojiet CV!

Ņemiet vērā, ka CV sniedz pirmo iespaidu par potenciālo darbinieku. Tieši tādēļ ir svarīgi, lai tas būtu izveidots korekti. Pirms sūtiet darba pieteikumu, pārlasiet savu CV! Internetā atrodami labi CV un motivācijas vēstules paraugi, kas palīdzēs sagatavot pārliecinošu pieteikumu.

Izvērtējiet savas prasības!

Lai saprastu, kāds darbs jums piemērots un koncentrētos tikai uz prasībām atbilstošām vakancēm, vispirms ir jāizvērtē, kādas tās ir. Vai vēlaties pilnas vai nepilnas slodzes darbu? Kāds ir vēlamais darba laiks, amats un uzņēmuma atrašanās vieta? Visi šie aspekti ir ļoti svarīgi, jo palīdzēs ietaupīt laiku, kā arī būtiski samazinās vilšanās risku vēlāk.

Meklējot darbu, ir ērti izmantot vakanču portālus, kur iespējams atlasīt darba vakances pēc konkrēta rādītāja, piemēram, ja tiek meklēts tieši darbs Rīgā, rezultātos parādīsies tikai darba piedāvājumi šajā pilsētā.

Nebaidieties izskatīt arī darba iespējas citās sfērās. Ja ilgstoši esat strādājis vienā nozarē, tas nenozīmē, ka nekad nevarat to mainīt un izmēģināt savus spēkus pavisam citā jomā.

Veltiet darba meklējumiem pietiekami daudz laika!

Teiciens, ka darba meklēšana arī ir kā darbs, nemaz nav pārspīlēts. Jo vairāk tam veltīsiet, jo drīzāki būs panākumi. Protams, šajā procesā jābūt pacietīgam, jo ne vienmēr īstais darbs atradīsies uzreiz.

Darba meklēšanas procesā varat apgūt kādas jaunas prasmes – arī tas būs labs ieguldījums nākotnē.

Informējiet draugus un paziņas!

Lai darba meklēšana virzītos uz priekšu raitāk, ne tikai regulāri skatiet darba sludinājumus, bet arī pajautājiet draugiem un paziņām, varbūt savu jauno darbu atradīsiet tieši tādā veidā.

Darba meklēšana ne vienmēr ir vienkāršs uzdevums, taču ar apņēmību un pārliecību noteikti izdosies atrast savām prasībām atbilstošu nodarbošanos.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.