Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA:Mājokļa remonta plānošana: Ko ņemt vērā?

Plānojot mājokļa remontu, ir jādomā par visdažādākajām niansēm, lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Neatkarīgi no tā – vajadzīgs kapitālais vai tikai kosmētiskais remonts, tālāk minētie padomi palīdzēs tam labāk sagatavoties.

Novērtējiet situāciju

Lai remonts būtu labs ilgtermiņa ieguldījums, ir ieteicams vispirms novērtēt esošo situāciju un izlemt, kādi uzlabojumi mājoklī ir nepieciešami. Pat, ja plānots remontu veikt pašu spēkiem, ir vērts pieaicināt speciālistu, kurš sniegs savus ieteikumus un, iespējams, pat pamanīs to, ko paši būtu palaiduši garām.

Izlemiet, vai vajadzīga profesionāļa palīdzība

Novērtējiet situāciju un izlemiet, vai Jums ir vajadzīga profesionāļa palīdzība. Ir darbi, kurus droši var veikt pašu spēkiem, taču sarežģītākus un specifiskākus ir drošāk uzticēt profesionāļiem.

Jārēķinās arī ar to, ka labi speciālisti ir noslogoti, tādēļ ar viņiem jāsazinās savlaicīgi. Pretējā gadījumā remontdarbi var krietni aizkavēties.

Plānojiet darbus

Lai darbi veiktos raiti, ir svarīgi saplānot, kādā secībā tie tiks veikti. Speciālisti iesaka sākt ar to telpu, kas ir vissvarīgākā vai arī ar apjomīgākajiem darbiem – atkarībā no remonta specifikas.

Svarīgākā telpa visbiežāk ir virtuve, savukārt darbi tiek veikti sekojošā secībā: apjomīgākie darbi (starpsienu nojaukšana, būvēšana, kanalizācijas sistēmas nomaiņa, elektroinstalāciju maiņa), tad seko apdares darbi (grīdu un sienu līdzināšana, grīdas segumu ieklāšana), pašās beigās ir patīkamākā daļa – kosmētiskie un dizaina darbi (tapešu līmēšana, mēbeļu izvietošana, dekorēšana).

Veiciet aprēķinus

Zinot aktuālos darbus, būs vieglāk aprēķināt gaidāmās izmaksas. Aprēķinot šim mērķim plānoto budžetu, jārēķinās arī ar neparedzētiem izdevumiem, kas var sasniegt pat 15 un vairāk procentus no kopējās summas.

Ja, apkopjot izmaksas, nākas secināt, ka līdzekļu svarīgākajiem darbiem tomēr nepietiek, noderēt var aizdevums. Piemēram, patēriņa kredīti internetā dod iespēju saņemt visu vajadzīgo summu uzreiz, bet atmaksāt vēlāk – saskaņā ar maksājumu grafiku. Pirms aizdevuma noformēšanas svarīgi izvērtēt savu maksātspēju. Ja aktuāls patēriņa kredīts, ieskatieties aizdevēja VIASMS.lv piedāvājumā.

Remonts var būt sarežģīts un laikietilpīgs process, taču veicot pārdomātus sagatavošanās darbus, rezultāts noteikti atbildīs Jūsu prasībām.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.