Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Pirmās pazīmes, ka ir jānomaina auto diski

Auto diski ir būtiska automašīnas riteņa sastāvdaļa, jo kalpo par stabilu pamatni riepu montāžai. Tikai kvalitatīvi un nebojāti diski ļauj izpildīt visas riepām paredzētās funkcijas – labu saķeri ar ceļa segumu un vadāmību, trokšņa amortizāciju vai degvielas patēriņa samazinājumu. Taču arī tērauda vai lietie diski var nodilt vai plaisāt un deformēties trieciena rezultātā, ietekmējot auto riepas kalpošanas laiku. Tādēļ tos ir vēlams savlaicīgi nomainīt, tiklīdz ir pamanīti nopietni bojājumi.

Vesela riepa zaudē gaisu

Gaisa noplūdes no riepām rodas ne tikai gadījumos, kad auto riepa ir pārdurta vai citādi bojāta. Riepas gaisu ilgstoši nevar noturēt arī tad, ja to diski ir deformēti un nodiluši.

Mūsdienu bezkameru riepām ir ļoti svarīga blīva un stingra piegulšana diskiem, lai nodrošinātu gaisa neaizplūšanu. Jebkura pat visniecīgākā deformācija vai šķērslis paver spraugu gaisam.

Sajūtamas vibrācijas parādīšanās stūrē

Vibrāciju parādīšanās ir nopietna pazīme, ka ir nepieciešama riteņu un balstiekārtas pārbaude, lai konstatētu vibrācijas cēloņus.

Taču nodiluši vai bojāti riepu diski arī var būt iemesls paātrinātam riepu nodilumam, neizlīdzsvarotam riteņa svaram un automašīnas vadāmības traucējumiem, piemēram, pastiprinātai stūres vilkšanai vienā virzienā.

Mehāniska trieciena radīti bojājumi

Visbiežāk tērauda vai lietie diski tiek mehāniski bojāti, atsitot tos pret ceļa apmalēm, bedru malām vai citiem šķēršļiem. Atšķirībā no trieciena spēka tie var deformēties vai ieplaisāt.

Defektus, kuri būtiski ietekmē visa riteņa konstrukcijas stingrību, piemēram, bojātus uzgaļu caurumus vai lielas plaisas jebkurā diska vietā, ir sarežģīti un arī neefektīvi labot. 

Vai var paildzināt disku kalpošanas laiku?

Rūpīga un regulāra disku tīrīšana un apstrāde ar atbilstošiem aizsarglīdzekļiem ļaus paildzināt disku kalpošanas laiku un pasargā auto riepas.

Diski nolietojas reaģējot ar gaisu, mitrumu un uz ceļa esošajiem ķīmiskajiem reaģentiem, piemēram, sāls maisījumu. Oksīds, kas pēc laika izveidojas uz lietajiem diskiem, var veicināt gaisa noplūdes no riepas, tādēļ tas ir rūpīgi jānotīra. Turklāt, rūpīga disku mazgāšana palīdz aizkavēt arī sāls iedarbību uz diskiem.

Gadījumā, ja radās kādas aizdomas par riepu vai disku stāvokli, labākais risinājums ir profesionāls riepu serviss. MMK Riepu servisa speciālistu konsultācijas ļaus pārliecināties, vai ir pienācis īstais laiks disku nomaiņai. Turklāt šeit tiek veikta riepu montāža, kā arī tiek nodrošināta riepu balansēšana.

Arī tad, ja tiek meklētas jaunas riepas Rīgā, MMK Riepu serviss var palīdzēt. Ienāciet mājas lapā – www.mmkserviss.lv, šeit ir gan vasaras riepas, ziemas un vissezonas riepas, kā arī plašs lieto disku piedāvājums. Turklāt tiek nodrošināta piegāde visā Latvijā!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.