Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Riepu homologācija – ko tas nozīmē riepu izvēlē?

Riepas ir vienīgais automašīnas saskares punkts ar ceļa segumu, tādēļ to kvalitāte būtiski ietekmē gan automašīnas vadāmību un brauciena komfortu, gan drošību. Oriģinālās komplektācijas, aftermarket vai homologētās vasaras vai ziemas riepas piedāvā niansētas kvalitātes atšķirības, kuras ir jāizvērtē pirms jaunu riepu iegādes, it īpaši, ja vēlas maksimāli uzlabot automašīnas veiktspēju.

Vai homologētas un oriģinālās riepas ir viens un tas pats?

Par homologētām riepām tiek sauktas riepas, kurām ir veiktas automašīnu ražotāju pasūtītas īpašas konstruktīvās izmaiņas, lai maksimāli uzlabotu automašīnas veiktspējas rādītājus. Visbiežāk šādas auto riepas tiek izgatavotas ciešā sadarbībā starp automašīnu un riepu ražotājiem konkrētam automašīnas modelim.

Lai arī riepas, kuras tiek marķētas kā oriģinālās riepas, tiek iekļautas automašīnas komplektācijā jau rūpnīcā kā vispiemērotākās riepas optimālai veiktspējas un vadāmības nodrošināšanai, tās nav speciāli modificētas konkrētajam automašīnas modelim kā homologētās riepas, bet gan atlasītas kā visatbilstošākās. Turklāt, atšķirībā no homologētajām Premium klases riepām, oriģinālās riepas pieejamas gan Premium, gan vidējās klases riepu ražotāju katalogos.

Kādas ir homologēto riepu galvenās kvalitātes?

Homologēto riepu izgatavošanas process ir samērā ilgs, lai riepu konstrukcijas testēšanas un uzlabošanas gaitā panāktu maksimālu automašīnas veiktspējas uzlabojuma efektivitāti. Tādēļ šādu riepu montāža labāk par citām Premium vai vidējās klases nehomologētajām riepām spēj nodrošināt pēc iespējas labāku saķeri ar ceļa segumu, stabilāku un precīzāku automašīnas vadāmību, kā arī vienmērīgāku tas gaitu drošam un komfortablam braucienam.

Ar homologētām riepām automašīna spēs nobremzēt daudz straujāk un ātrāk arī slapjos laikapstākļos, kad bremzēšanas ceļš pagarinās. Taču vienmēr der atcerēties, ka pēc tam, kad tiek veikta riepu montāža, nedrīkst aizmirst par tādu lietu kā riepu balansēšana.

Kā atpazīt homologētās riepas?

Lai izceltu automašīnas unikālās gaitas, vadāmības un paātrinājuma īpašības, konkrētajam automašīnas modelim speciāli veidotām homologētām riepām var būt gan modificēta iekšējā konstrukcija vai protektora dizains, gan pilnveidots riepu gumijas sastāvs. Tādēļ homologētas riepas tiek marķētas ar īpašu burtu kombināciju uz riepas ārmalas. Katram autoražotājam gan ir savs apzīmējums, piemēram, A0 vai A01 (Audi), VO (Volvo), TO (Tesla), LR vai LRO (Land Rover) un citi.

Bieži vien rodas daudz jautājumu saistībā ar riepu izvēli. Šeit ir jāmeklē tikai profesionāls riepu serviss, kurā būs gan kvalitatīvas jaunas riepas, gan tiks nodrošināta riepu montāža.

Dažādu zīmolu jaunas riepas Rīga plašā un daudzveidīgā klāstā ir iespējams iegādāties MMK Riepu servisa tirdzniecības vietās. Šeit ir pieejami arī kvalitatīvi lietie diski. Ienāciet www.mmkserviss.lv un apskatiet piedāvājumu!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.