Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Termokoksnes vai skujkoku terases dēļi – kas ir jāņem vērā, veicot izvēli?

Terases, verandas un balkoni īpaši vasaras laikā kļūst par nozīmīgu ārtelpas papildinājumu mājoklim, kurā var pavadīt vairāk laika kopā ar ģimeni vai draugiem. Lai arī ir pieejami dažādi terases materiāli, tieši koksnes terases dēļi ir videi draudzīgāka un ikdienas lietošanā patīkamāka alternatīva par betona vai akmens bruģa segumu, jo jebkura dabiska koksne ir silts un elpojošs materiāls, pa kuru ir patīkami pārvietoties ar basām kājām. Tomēr ne visu kokšņu zāģmateriāli ir piemēroti kvalitatīvas terases izbūvei, lai nodrošinātu pietiekošu izturību pret mitruma un tiešu saules staru iedarbību. 

Skujkoku terases dēļi

Tādu skujkoku kā egles, priedes un lapegles dēļi savas šķiedru struktūras dēļ labāk iztur gan ilgstošu lietusūdens iedarbību, gan tiešu saskari ar zemi, tādēļ tie ir vieni no vispiemērotākajiem terases materiāliem.

Lai arī priedes un egles terases dēļi ir dabiski izturīgāki pret pelējumu un puves attīstību nekā citas koksnes, to ilglaicībai svarīga ir pareiza un regulāra kopšana, kas sevī ietver ne tikai rūpīgu tīrīšanu ar augstspiediena mazgātājiem vai stingru birsti, bet arī eļļošanu un regulāru eļļas aizsargslāņa atjaunošanu. Cietkoksnes aizsardzībai paredzētā eļļa vai eļļas krāsa radīs papildus aizsargslāni pret ārējās vides ietekmi, pagarinot terases kalpošanas mūžu līdz pat 10 gadiem.

Kas ir termokoksnes terases dēļi?

Par termokoksnes dēļiem tiek saukti gan priedes, gan oša vai citu kokšņu dēļi, kas tiek īpaši termiski apstrādāti. Koksnes vienmērīga rūdīšana, to karsējot vairāk nekā 200oC augstā temperatūrā, palielina koksnes izturību pret pelējuma sēnītes un puves attīstību mitruma ietekmē.

Tādējādi termokoksnes dēļu terases kalpošanas laiks palielinās līdz pat 20 gadiem, neietekmējot citas koka zāģmateriāliem būtiskas īpašības. Termiski apstrādāta koksne ir vizuāli pievilcīgs, videi un cilvēka veselībai nekaitīgs risinājums, kuru ir viegli ieklāt vai nomainīt nepieciešamības gadījumā. 

Viens no kokrūpniecības uzņēmuma “BONO” darbības pamatvirzieniem ir augstvērtīgas kvalitātes zāģmateriālu tirdzniecība par izdevīgām cenām, tādēļ, veidojot terasi vasaras baudīšanai, ieskatieties uzņēmuma plašajā terases dēļu un citu zāģmateriālu klāstā – www.bonotimber.com.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.