FB “Gulbene/ZAFC” futbolistes aizvada pirmo spēli Latvijas sieviešu futbola 1.līgas čempionātā

FB “Gulbene/ZAFC” 1.līgas komanda pirms pirmās spēles. Foto: Arta Katane.

Pirmo spēli Latvijas sieviešu futbola 1.līgas čempionātā Gulbenes stadionā aizvadīja FB “Gulbene/ZAFC” komanda. Tika izcīnīts neizšķirts 1:1 ar aizvadītā gada ceturto labāko 1.līgas komandu FK “Tukums/2000”. Vienīgos vārtus mūsu komandā guva Ance Katane.

Pamatsastāvā laukumā devas Linda Vīksniņa (C), Paula Pundure, Beatrise Čera, Evelīna Jaunslaviete, Sandija Jansone, Marija Korkla, Anastasija Gabrāne, Santa Vīksniņa, Diāna Vīksniņa, Estere Tīna Sokirka un Krista Kristiāna Brence. Spēles sākums bija gaužām neveiksmīgs, jo trešajā minūtē burzmā pie mūsu vārtiem rezultāts kļuva 0:1. Turpinājumā abas komandas apmainījās bīstamiem uzbrukumiem, rezultātu nemainot. Pirmā puslaika otrajā pusē laukumā devas Anda un Ance Katanes. Bija jāievēro 24 stundu limits, jo iepriekšējā dienā viņas aizvadīja spēli virslīgas komandā FK “Auda”. Jau ar pirmo pieskārienu Ance nokļuva vienatnē pret tukumnieču vārtsardzi, un rezultāts kļuva 1:1. Mūsējās turpināja uzbrukt, bet pievīla precizitāte. Ļoti bīstamu pretinieču sitienu neitralizēja mūsu vārtsardze Linda. Vēl kādā momentā bumba neatrada ceļu vārtos pēc Evelīnas sitiena. Pietrūka 15-20 centimetru… Otrā puslaika vidū laukumā devas arī Agate Katane. Pēc vairāk nekā diviem gadiem laukumā vienlaicīgi atkal visas trīs māsas Katanes! Spēles izskaņā abu komandu futbolistēm zuda spēki un tika pieļautas elementāras kļūdas. Brīdinājumu par asu spēli saņēma Estere Tīna. Galarezultātā – 1:1 un pirmais punkts tabulā. Nākamā spēle mūsu komandai izbraukumā Piņķos 15.maijā pulksten 16.00 ar “Rīgas FS/Babītes SK”. Starp citu, šo komandu tukumnieces pirmajā kārtā uzvarēja ar 3:1.

Anda un Ance Katanes spēlēja Latvijas U-17 izlasē Eiropas atlases ciklā Armēnijā. Pašlaik viņas ir iekļautas U-19 izlasē un iziet stažēšanās ciklu FK “Auda” komandā virslīgas čempionātā. Ance jau guvusi vārtus! Vēl vairākas mūsu komandas futbolistes ir reālas kandidātes gan dažādu vecumu jaunatnes, gan telpu futbola izlasēs. Jau otro mēnesi Tirzā un Jaungulbenē futbolā aktīvi darbojas 48 mazās meitenītes, realizējot starptautisko projektu “UEFA Playmakers”. Par to sīkāk informēsim pēc pirmā mācību-treniņu cikla maija nogalē. Savukārt jūnijā FB “Gulbene” sadarbībā ar Gulbenes novada sociālo dienestu iesaistīsies Latvijas Futbola federācijas (LFF) “Futbola sociālās atbildības projektā”, kurā iecerēts realizēt Latvijā (varbūt pat Eiropā!) vēl nebijušas aktivitātes cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Līdztekus jūnijā turpināsim pasākumu kopumu LFF “KIAA” projektā, kurā darbojamies jau daudzus gadus. Par to savulaik saņēmām oficiālu nosodījumu no slavenās Gulbenes novada sporta komisijas vadības.