Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

V.Reinsona piemiņas kausā Gulbenes novadā – rekordliels komandu skaits

20.aprīlī savu 27.gadskārtu svinēja volejbola turnīrs „Viļņa Reinsona piemiņas kauss”, kurā šogad kopā pulcējās rekordliels komandu skaits – 37 komandas no dažādiem Latvijas novadiem, Lietuvas un Igaunijas. Par to informē Gulbenes novada Sporta pārvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turnīrs risinājās četrās vecuma grupās, un uzvarētāju kausu D 50+ grupā izcīnīja “Valmiera”, D “Open” grupā “Lizums”, K 40+ grupā “Valmiera” un K “Open” grupā “SK Lejasciems”.

Galgauskas sporta zālē spēkiem mērojās dāmu D 50+ grupa. Komandas savstarpēji izspēlēja apli. Pirmajā spēlē Gulbenes dāmas ar rezultātu 1:2 atzina Valmieras pārākumu. Otrajā mačā Valmiera uzvarēja Narvas (Igaunija) volejbolistes, savukārt trešajā mačā gulbenietes ar rezultātu 3:0 bija pārākas pār Igaunijas vienaudzēm. Tādējādi par čempionēm kļuva Valmieras komanda: Iveta Šteindāle, Vineta Čačka, Inese Kirilova, Inese Rieksta, Gunita Ķīvīte, Inga Skrinda un Karīna Putniņa, kura tika atzīta par D 50+ grupas “MVP” jeb vērtīgāko spēlētāju. Otro vietu izcīnīja mājinieces: Solvita Vīcupa-Ulme, Inita Medne, Inese Ubaga, Liene Ķikuste, Daiga Ņikitina un Vera Terentjeva. Trešo vietu ieguva Narvas komanda: Valentīna Parubtsisena, Svetlana Važheva, Svetlana Mūsepa, Natālija Ivanova, Anita Mihejeva, Irina Kuzņecova, Tamāra Bužina un Elena Fjodorova.

Gulbenes BJSS sporta zālē un Bērzu sporta zālē spēkiem mērojās trīspadsmit sieviešu D “Open” grupas komandas, kuras tika sadalītas četrās apakšgrupās. Kā pirmās “izgāja” komandas “Gulbene U20”, “VK Lazdukalns”, “Lizums” un “VK Gulbene”, kvalificējoties ceturtdaļfinālam. Savukārt astotdaļfinālā bija jācīnās astoņām komandām par iespēju turpināt cīņu ceturtdaļfinālā. Astotdaļfinālā “Jēkabpils” bija pārāka pār “VK Saldus” dāmām, “Rietavas” (Lietuva) guva pārsvaru pār “IVI” vienību, “Madona” svinēja uzvaru pār “Viļķeni”, bet “SK Kuorsova” pārspēja “HETA” volejbolistes.

Turpinājumā sekoja ceturtdaļfināli. “Gulbene U20” lika kapitulēt “Jēkabpils” komandai, “Rietavas” sīvā cīņā pārspēja “VK Gulbene” dāmas, “Lizums” svinēja uzvaru pār “SK Kuorsova”, bet “VK Lazdukalns” lika piekāpties “Madonas” volejbolistēm.

Sekoja pusfinālspēles. Pirmajā pusfinālpārī “Lizums” ar rezultātu 2:0 uzvarēja “Rietavas” komandu, savukārt otrajā pusfinālspēlē “Gulbene U20” trešajā setā lika kapitulēt “VK Lazdukalns” spēlētājām.

Mačs par trešo vietu izvērtās ļoti sīvs. Tikai trešajā setā noskaidrojās, ka bronzas godalgas D “Open” grupā šogad izcīnījušas “Rietavas” volejbolistes: Laura Žlibinaite, Karolina Lapinskaite, Erika Senkute, Agne Janušiene, Akvile Murauskaite, Evelina Tamošiene un Sigute Kažukauskaite.

Cīņā par pirmo vietu atkal tikās pērnā gada finālistes. Šogad notika līderu maiņa, kā rezultātā V.Reinsona kausu izcīnīja “Lizuma” dāmas. Komandas sastāvā spēlēja Mairita Buklagina, Arta Buklagina, Elīna Aģe, Dace Mikulāne, Madara Strade, Līva Sola, Valērija Raubiško un Anete Jukse.

Otrajā vietā pērnā gada uzvarētājas – “Gulbene U20” volejbolistes: Rēzija Ziediņa, Samanta Leona, Daniela Lūse, Anda Katane, Sonora Ziediņa, Jekaterīna Kate Ņikitina, Linda Puriņa, Katrīna Jekaterīna Moskalenko. Par D “Open” grupas “MVP” tika atzīta Erika Senkute no “Rietavas” komandas.

K 40+ grupā Stāķu sporta zālē spēkiem mērojās astoņas komandas. Pēc apakšgrupu spēlēm ceturtdaļfinālā “VK Lazdukalns” pārspēja “ABIO” vienību, “Valmiera” lika kapitulēt “Bērzpilij”, “Jēkabpils” pārspēja “VK Saldus” komandu, bet “Nautrēni” bija pārāki pār “Priekuļu” vienību.

Pusfinālā ar rezultātu 2:0 “Valmiera” pārspēja “Jēkabpili”, savukārt “VK Lazdukalns” lika piekāpties “Nautrēnu” volejbolistiem.

Mačā par trešo vietu ar rezultātu 2:0 “Jēkabpils” uzvarēja “Nautrēnus” un izcīnīja bronzas godalgas. Komandas sastāvā spēlēja Aigars Ločmelis, Andrejs Ivanovs, Jurijs Naumovs, Vilnis Rubiķis, Mareks Ruzaiķis, Raivo Vilks, Aleksandrs Petrovičs.

Spēle par pirmo vietu izvērtās finālcienīga, netrūka azarta, emociju un dramatisma. Trīs setu cīņā V.Reinsona kauss K 40+ grupā atkārtoti aizceļoja uz Valmieru. Komandas sastāvā spēlēja Janeks Ekurs, Sandis Sprincis, Rinārs Teters, Aigars Brivna, Aigars Kalniņš un Austris Štāls.

Sudraba godalgas izcīnīja “VK Lazdukalns” volejbolisti: Gatis Stepanovs, Linards Ludboržs, Oskars Donskojs, Valdis Šaplaks, Guntars Mass, Jevgēnijs Palancevičš, Gundars Kočāns un Ģirts Brakmanis, kurš tika atzīts par vērtīgāko spēlētāju K 40+ grupā.

Gulbenes sporta centrā spēkiem mērojās trīspadsmit K “Open” grupas vīriešu komandas, kas tika sadalītas trīs apakšgrupās. Astotdaļfinālā komanda “IVI” trīs setos lika kapitulēt “Stradu” vienībai, “Jēkabpils” bija pārāka pār “Trentino” volejbolistiem, trīs setu cīņā “Rietavas” kapitulēja “Peldošās kumodes” vienībai un “Gulbene” triumfēja pār “Madonas” komandu.

Ceturtdaļfinālā “VK Saldus” uzvarēja “Jēkabpils” spēlētājus, “SK Lejasciems” lika piekāpties “IVI” vienībai, “Gulbene” sīvā trīs setu mačā pārspēja “Alūksnes” volejbolistus, bet “Viļķene” trīs setu mačā triumfēja pār “Peldošās kumodes” vienību.

Pusfinālā “VK Saldus” pārspēja “Gulbenes” komandu, bet “SK Lejasciems” svinēja uzvaru pār “Viļķeni”.

Spēlē par trešo vietu mājinieki – “Gulbenes” vienība izcīnīja uzvaru pār “Viļķeni” un ieguva bronzas godalgas. Gulbenes komandas sastāvā spēlēja Dzintars Vasiļjevs, Kārlis Karolis, Nauris Pulkstenis, Jānis Bārdulis, Kristers Kanaviņš, Sandris Turlajs un Jānis Gabranovs.

Noslēdzošajā cīņā par V.Reinsona kausu cīnījās “VK Saldus” un “SK Lejasciems”. Kā jau visās iepriekšējās spēlēs, arī šajā uzvaru svinēja un pirmo vietu izcīnīja “SK Lejasciems” vienība, bet otrajā vietā – “Saldus”. Sudraba godalgas ieguva: Mikus Frīdmanis, Edijs Frīdmanis, Pauls Ņikitins, Māris Točs, Roberts Viens, Aigars Eglītis, Mikus Podkalns un Rihards Ulmanis. Zelta godalgas izcīnīja: Matīss Gabdulļins, kurš tika atzīts arī par K “Open” grupas “MVP”, Toms, Kalniņš, Edvīns Viguls, Aleksejs Formaņickis, Sergejs Bērziņš, Mārtiņš Naglis un Rihards Lazdiņš.