Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenietim Ričardam Aizpuram – sešas uzvaras pēc kārtas

Ričards Aizpurs atzīst, ka sacensībās viņam ir svarīgi uzvarēt. Par izcīnīto pirmo medaļu bijis vislielākais prieks un gandarījums. Foto: Gatis Bogdanovs.

Gulbenietis Ričards Aizpurs ir seškārtējs Latvijas čempions. 2020.gada ziemā Latvijas čempionātā Ričards grūda lodi un izcīnīja pirmo vietu, 2020.gada vasarā Latvijas čempionātā viņš atkal grūda lodi un atkal izcīnīja pirmo vietu. 2021.gada vasarā grūda lodi, meta disku un meta šķēpu, tā kļūstot par trīskārtēju Latvijas čempionu mešanas disciplīnās. 2022.gada ziemā Ričards atkal grūda lodi (U 16 grupa) un atkal ir Latvijas čempions.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ričarda trenere Irēna Aizpure, kura ir arī talantīgā sportista mamma, “Dzirkstelei” stāsta, ka pamatdisciplīna Ričardam ir lode. “Bet metēji parasti vēl specializējas arī uz otru mešanas veidu, un Ričards specializējas uz visām trim sporta disciplīnām. Roka ir stipra, gara un atlētiska, līdz ar to viņš to spēj izdarīt. Sacensībās vieglatlētikā ir noteikums, ka drīkst startēt trīs disciplīnās, tāpēc tā tas viss ir aizgājis. Un veiksmīgi! Tāds gadījums, kad pēc kārtas uzreiz sešas medaļas, vēl nav bijis. Cerams, ka es tādus sportistus vēl izaudzināšu. Ļoti gribētu,” uzsver I.Aizpure.

Ričards “Dzirkstelei” atzīt, ja trenere ir mamma, tad atlaižu nav. “Ir grūti, ja godīgi,” atzīst sportists. “Ja mamma ir trenere, tad viss jādara ir kārtīgi. Pieci, seši vai septiņi treniņi nedēļā. Bet man patīk to darīt. Man patīk sportot.”

Trenere piebilst, ka tagad vieglatlētiem ir atelpa. “Ziemas telpu sezona ir noslēgusies, un tagad vieglatlētiem sākas atpūtas sezona, notiek vispārēja fiziska sagatavošana – spēks, ķermeņa spēks, izturība. Nākamie mači ir maijā, kad sākas āra stadiona sezona un gatavošanās Latvijas čempionātam. Augstāki mači par Latvijas čempionātu ir Baltijas valstu čempionāts,” skaidro I.Aizpure.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ričards jau skaidro zina, ka savu nākotni vēlas saistīt ar sportu. Viņa mērķis, uz kuru tieksies, – profesionāli spēlēt basketbolu.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.