Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Jaungulbenē notika “Gunāra Pāvuliņa piemiņas kauss 2023”

Jānis Zagorskis un Sanija Ozoliņa. Foto: no privātā arhīva.

22.jūlijā Jaungulbenes stadionā jau otro gadu pēc kārtas notika sacensības “Gunāra Pāvuliņa piemiņas kauss”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vietējiem Gunārs palicis atmiņā kā sporta leģenda. Viņš pagasta puišus trenējis svarbumbu celšanā, smagatlētikā, vieglatlētikas mešanas disciplīnās, bijis paraugs sportā un regulāru treniņnodarbību organizēšanas entuziasts.

“Organizējot un plānojot piemiņas kausu, pārliecināmies par to, ka tas ir ne tikai cieņas un goda apliecinājums mūsu trenerim, bet arī ikgadējs sportistu, kuri savulaik trenējušies pie Gunāra viņa atlētiskajā sporta klubā “Progress”, salidojums. Turklāt dubultprieks par to, ka šogad pie mums ciemos atbrauca un startēja ne tikai vietējie, bet arī sportisti no Rīgas, Mārupes, Madonas, Jelgavas un Valmieras novada,” “Dzirkstelei” stāsta biedrības “Jaungulbenes Progress” vadītāja Kristīne Stukina.

Viņa teic – svarīgi ir ar dažādiem sporta pasākumiem atdzīvināt Jaungulbenes stadionu, kas ir piemērota vieta sporta pasākumu organizēšanai, turklāt šādu pasākumu norise ļauj atdzimt unikālai pagasta sporta bāzei, kurā savulaik trenējās vietējie skolu un arodskolu audzēkņi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mešanu daudzcīņā (lodes grūšana, diska mešana, šķēpa mešana) startēja 12 sievietes un 20 vīrieši. Vīriešu grupā 1.vietu un ceļojošo Gunāra Pāvuliņa piemiņas kausu saņēma Valmieras novada vieglatlēts Jānis Zagorskis. Jaungulbenietis Alvis Makejevs bija 2.vietā, pērnā gada uzvarētājs Dāvis Jermacāns – 3.vietā.

Sieviešu konkurencē ceļojošo kausu saņēma jaungulbeniete Sanija Ozoliņa. “Priecājamies, ka Sanija pagodināja šīs sacensības ar savu dalību, viņa nesen startēja Eiropas U23 čempionātā Somijā, bet dienu pirms šī pasākuma startēja “LVS Sportland” kausa 6.posmā, kurā šķēpa mešanā piekāpās tikai Madarai Palameikai,” saka K. Stukina.

Sieviešu konkurencē 2.vietā bija pērnā gada uzvarētāja Ērika Logina, bet Mārupes novada vieglatlētei Ilonai Kojalovičai – 3.vieta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bērnu grupā prasmes lodes grūšanā, diska un bumbiņas mešanā rādīja Laura Afanasjeva, Terēze Blauva un Laura Ozoliņa.

Guļus spiešanā uz atkārtojumu skaitu vīri spieda 50 kg smagu stieni. Ar 60 atkārtojuma reizēm nepārspēts palika Reinis Vasiļevskis, 2.vietā – Nauris Bērziņš ar 53 atkārtojumiem, Dainim Ozoliņam – 3.vieta ar 42 atkārtojumiem. Jaunieši spieda 20 kg stieni, uzvaru izcīnīja Roberts Lapsa ar 121 atkārtojuma reizi, 2.vietā – Toms Kļava ar 84 atkārtojuma reizēm, Roberts Deksnis ar 55 atkārtojuma reizēm – 3.vietā. Sieviešu grupā (20 kg stienis) uzvarēja Vineta Vašķe ar 64 atkārtojuma reizēm, Sanija Ozoliņa – 2.vietā ar 62 reizēm, Ilonai Grīgai – 3.vieta ar 35 atkārtojumiem.

Par aizraujošu un Jaungulbeni tik ļoti simbolizējošu spēka disciplīnu izvērtās virves vilkšanas sacensības. Vīri vecuma grupā 40+ stājās pretī jauniešiem. Sīvā cīņā jauniešiem divos piegājienos nācās atzīt pieredzējušo un stipro vīru pārākumu. “Savulaik virves vilkšanā Jaungulbenes pagasta vīri bija spēcīgi, tehniski labi sagatavoti, startējot novada spartakiādēs. Viņi neatstāja nekādas izredzes pretiniekiem. Jaungulbenē vienmēr ir bijis spēks, ar kuru jārēķinās,” uzsver K.Stukina.

Viņa lepojas, ka trenera G.Pāvuliņa sporta mērķi tiek turpināti, kaldinot un ceļot godā Jaungulbenes pagastu kā spēcīgu, spītīgu, darbīgu un sportisku ļaužu saimi. Par to gādā biedrība “Jaungulbenes Progress”, kurā aktīvi darbojas Gunāra dēls Jānis.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.