Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Novadnieks Atis Breds – RTA “Gada sportists”

Lai apvienot studijas ar profesionālo sportu, ir nepieciešama disciplīna. Atis Breds cenšas izpildīt visus studentu darbus līdz piektdienai, jo, katru otro nedēļas nogali notiek treniņi, kā arī regulāri jāveic remontdarbi. Tomēr, kad motokrosa sezona sākas, visas nedēļas nogales ir aizņemtas. Foto: no personiskā arhīva.

Novadnieks Atis Breds, kurš absolvējis Gulbenes novada valsts ģimnāziju un šobrīd studē Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Inženieru fakultātē, ieguva balvu “Gada sportists 2023”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atis “Dzirkstelei” atzīst, ka, uzzinot par nominēšanu šim titulam, bijis ļoti patīkami pārsteigts, un brīdī, kad ieguvis titulu “Gada sportists” bijis vēl vairāk pārsteigts.

Par šo sezonu viņš saka: “Galvenais mērķis ir turpināt piedalīties sacensībās un uzstādīt vēl labākus rezultātus nekā 2023.gada sezonā. Šobrīd ir plānots startēt gan Latvijas, gan Lietuvas čempionātā un, ja būs iespējams, arī kādā “cross country”, kas nedaudz atšķiras no motokrosa,” stāsta Atis.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lolita Kivleniece-Kuzņecova “Dzirksteli” informē, ka Atis pagājušajā gadā izcīnīja 2.vietu Lietuvas kausa motokrosa pirmajā posmā kvadriciklu klasē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: no privātā arhīva

Ar motokrosu Atis sāka nodarboties 5 gadu vecumā. Pirmo reizi viņu tētis un brālis pavizinājuši ar “Enduro” markas motociklu, no tā laika viņš izteicis vēlmi nodarboties ar motokrosu. Pirmo kvadriciklu viņš atceras vēl šobrīd, jo tieši treniņu laikā ar šo braucamrīku parādījusies vēl lielāka aizrautība nodarboties ar motokrosu. Jau 6 gadu vecumā Atis piedalījies pirmajās sacensībās.

“Sacensības nekad nevar paredzēt uz priekšu, tā arī notika Aizputē, jo tieši no šīm sacensībām Atim ir visspilgtākās atmiņas. Atis stāsta, ka pirmo reizi piedalījās “Quad pro” klasē, taču naktī pirms sacensībām lijis lietus, kas trasi padarījis gandrīz vai neizbraucamu. Neskatoties uz to, viņam izdevies izcīnīt pirmo vietu. Vislielāko paldies Atis saka savam tētim: “Tētis vienmēr ir bijis vislielākais atbalsts gan kā treneris, gan mehāniķis, gan vienkārši atbalsts grūtajos un priekpilnajos brīžos”,” stāsta L.Kivleniece-Kuzņecova.

Pats Atis laikrakstam atzīst, ka pagājusī sezona nebija tā labākā priekš viņa, jo sezonas sākumā smagi nokritis un tā rezultātā bija nepieciešams divus ar pusi mēnešus ieturēt pauzi. Bet, neraugoties uz to, viņa lielākie sasniegumi ir: Sēlijas kausa 1.posmā – 3.vieta, Lietuvas kausa 1.posmā – 2.vieta, Lietuvas kausa 2.posmā – 2.vieta, “Cross country” 5.posmā – 1.vieta, Latvijas ziemas čempionātā 1.posmā – 2.vieta, Latvijas ziemas čempionātā 2.posmā – 2.vieta.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.