Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Starptautiskajās militārajās sacensībās Lejasciema jaunsargi izcīna otro vietu

Šonedēļ Lejasciema jaunsargi Artūrs Filips Igaviņš, Adrians Stepe, Matīss Salmiņš, Dāvis Ende un viņu instruktore Lāsma Gabdulļina devās uz Aizsardzības ministriju, kur saņēma Goda diplomus. Lejasciemieši jūtas novērtēti un arī lepni par paveikto. Foto: Aizsardzības ministrija.

Jaunsargi no Lejasciema guvuši vērtīgu pieredzi, piedaloties starptautiskās militārajās sacensībās Zviedrijā, kas norisinājās vasaras izskaņā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Militārajās sacensībās piedalījās 27 komandas: 23 komandas no Zviedrijas, 2 no Igaunijas, 1 no Lietuvas un 2 jaunsargu komandas no Latvijas. Vienā no Latvijas komandām startēja jaunsargi no Lejasciema: Artūrs Filips Igaviņš, Adrians Stepe, Matīss Salmiņš, Dāvis Ende un jaunsargu instruktore Lāsma Gabdulļina.

L.Gabdulļina “Dzirkstelei” stāsta, lai dotos uz Zviedriju, pirms tam bija atlase Jaunsardzes sporta spēlēs. “Un mēs bijām nopelnījuši ceļazīmi pārstāvēt Latviju,” saka L.Gabdulļina.

Jaunsardzes centra mājaslapā lasāms, ka militārajās sacensībās jaunsargiem bija jāveic dažādi uzdevumi, pārbaudot gan komandas darbaspējas, gan savas individuālās prasmes. Šķēršļu joslas sacensībās Lejasciema jaunsargu komandai – 3.vieta. Attāluma noteikšanā Lejasciema jaunsargiem arī 3.vieta. Vasaras biatlonā lejasciemiešiem – 6.vieta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt noslēguma sacensības bija orientēšanās ar uzdevumiem. Sākotnēji orientēšanās pa pāriem, tad satikšanās vietā jāsaņem mazkalibra ieroči un jāturpina orientēšanās četratā, tad, nonākot šautuvē, ir ātršaušanas vingrinājums, mazs brīdis atpūtai un noslēgumā orientēšanās līdz nometnei. Kurš pirmais veic visus uzdevumus, tas ir uzvarējis. Lejasciema komanda izcīnīja 2.vietu.

“Kopvērtējumā mēs izcīnījām 2.vietu. Tas ir augsts rezultāts starptautiskās sacensībās! Puiši viens otru papildināja, pārkāpa savam “es”, lai varētu palīdzēt viens otram. Sacensības bija ļoti vispusīgas un interesantas. Jaunieši malači! Viņi mācēja sastrādāties. Bija labi. Sacensībās piedalījās jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Mūsu komanda bija viena no jaunākajām,” stāsta L.Gabdulļina.

D.Ende “Dzirkstelei” stāsta, ka izcīnīt 2.vietu nebija nemaz tik viegli. “Sacensības bija daudzpusīgas, un bija jāspēj sastrādāt komandā, un mēs to spējām. Pašam visizaicinošākā un interesantākā likās šķēršļu josla,” saka D.Ende.

  • Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.