Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Litenes pagastā domā par jauna un tūristiem saistoša objekta izveidi

Litenes pagastā turpina realizēt jaunas ieceres, lai popularizētu Litenes vasaras nometnes vietu. Ir noslēgusies Aizsardzības ministrijas finansētā pasākuma “Informācijas stendu un audiogidu sagatavošana Latvijas armijas Litenes vasaras nometnes vietā” īstenošana – sagatavoti 11 audiogidi latviešu un angļu valodā, kā arī izgatavotas 11 informatīvās planšetes. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Pagājušās nedēļas nogalē Litenes muižas zālē notika Litenes pagasta pārvaldes organizētā tūrisma uzņēmēju un tūrisma interesentu ikgadējā sanāksme.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Litenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš “Dzirkstelei” stāsta, ka sanāksme bija interesanta un vērtīga. “Ieradās daudz mūsu pagasta tūrisma uzņēmēju. Spriedām par iepriekš izdarīto, un izdarīts ir daudz, arī pasākumu ir bijis daudz. Izvirzījām mērķus šim gadam,” saka V.Lapiņš.

Kā vienu no būtiskākajiem mērķiem viņš min domu izveidot pagastā jaunu un interesantu tūrisma objektu. “Pirms desmit gadiem riteņu parkā uzstādīja pirmo velosipēdu. Nākamajā gadā, kad notika novada svētki, nāca klāt jau riteņi no pagastiem. Tā šis riteņu parks veidojās. Tagad ir laiks kādam citam jaunam, skaistam objektam,” atklāj V.Lapiņš.

Tiek domāts arī par turpmāko Latvijas armijas Litenes vasaras armijas nometnes vietas attīstību. “Ejam maziem soļiem uz priekšu, lai katru gadu varam šajā vietā ko jaunu parādīt,” saka V.Lapiņš. Un šoreiz – nometnes vietas izzināšana ar audiogidu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nometnes vietā būs informatīvie stendi ar QR kodu. Izmantojot mobilo telefonu un noskenējot QR kodu, varēs klausīties audiogida stāstījumu latviešu un angļu valodā. Audiogidu veidoja SIA “Rudais Runcis”. Savukārt informāciju, kas tiek stāstīta, veidoja paši pagasta cilvēki. Vislielāko informāciju sniedza Litenes novadpētniecības entuziasts Jānis Zvaigzne, to apkopoja pagasta pārvaldes lietvede Ilze Paidere. Teksts, ko stāsta audiogids, saskaņots ar Aizsardzības ministriju un Kara muzeju, jo, kā uzsver V.Lapiņš, tā tomēr ir vēsture un tai ir jābūt precīzai.

“Ja katram nevaram nodrošināt gidu jebkurā momentā, tad vēstures stāstījumu varēs saņemt šādā veidā. Pašreiz ir izgatavotas visas planšetes, bet vēl neesam tās uzstādījuši sakarā ar laika apstākļiem. Vajag nedaudz siltāku laiku, lai pašus stendus vēlreiz nokrāsotu, līdz ar to pavasarī tas taps,” sola V.Lapiņš.

Ja runā par pagasta ciemiņu un tūristu interesēm, tad daļai īpašs apmeklējums šajā pagastā saistās tieši ar nometnes vietu un militāro mantoju, citi izvēlas apskatīt Pudeļu dārzu, vēl kādus interesē “zaļais dzelzceļš” un Litenes muiža, citus – pusdārgakmeņi, parka līcis un strūklaka.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.