Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

2 312 758 eiro izlietos Lizuma un Lejasciema pamatskolu labiekārtošanai

Dace Kablukova. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Valdība nolemj Atveseļošanas fonda finansējumu 24,552 miljonus eiro sadalīt deviņām pašvaldībām, kas ir veikušas vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīkla sakārtošanu, starp tām ir arī Gulbenes novada pašvaldība, kurai piešķirti 2 312 758 eiro. Par to informē ziņu aģentūra “Leta”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītības un zinātnes ministrija aicina pašvaldības sagatavot un iesniegt projekta iesniegumus, kur iekļautas precīzas darbības mācību vides modernizēšana. Pašvaldībām projekti būs jāīsteno līdz 2026.gada 31.maijam.

Gulbenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Kablukova “Dzirkstelei” stāsta, ka šobrīd pašvaldībām nav lūgts iesniegt detalizētu informāciju par piešķirtā finansējuma plānoto izlietojumu. “Esam gatavi to iesniegt, tiklīdz saņemsim uzaicinājumu,” saka D.Kablukova.

Mūsu novadam piešķirtie 2 312 758 eiro tiks izlietoti Lizuma un Lejasciema pamatskolu labiekārtošanai. Lēmums par to, kā tieši finansējums tiks izlietots katrā iestādē, tika pieņemts, balstoties uz katras izglītības iestādes ēkas esošo stāvokli un prioritārajām vajadzībām, kas no tā izriet.

“Lizuma pamatskolai piešķirtā finansējuma ietvaros esam ieplānojuši veikt elektroinstalācijas, apkures sistēmas atjaunošanas darbus, ventilācijas risinājumus, iekštelpu un ārsienu siltināšanu vietās, kur mainīti vai atjaunoti logi, telpu pārplānošanas un atjaunošanas darbus atbilstoša mūsdienīga mācību procesa organizēšanai. Tāpat tiek paredzēts atjaunot sanitārās telpas un nodrošināt vides pieejamību. Lejasciema pamatskolā esam ieplānojuši īstenot energoefektivitāti paaugstinošos pasākumus, telpu pārplānošanas un atjaunošanas darbus mūsdienīga mācību procesa organizēšanai, iekšējo inženierkomunikāciju atjaunošanas un izbūves darbus visā ēkā, vides pieejamības nodrošināšanu, kā arī daļēju teritorijas labiekārtošanu. Tāpat tiek plānots ieviest balss apziņošanas sistēmu, automātisko ugunsgrēka atklāšanas sistēmu, elektroapgādes sistēmas atjaunošanu un esošā datu tīkla modernizēšanu,” stāsta D.Kablukova.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (18)

 1. Ieliks naudiņu….daļu nozags…un tad līdz ar reformu…likvidēs…un pa lēto pārdos savējiem…veca dziesma

  23
  3
 2. Lizumā jāiegulda, kā ne kā pils un pēc skolas likvidēšanas būs laba viesnīca Avotu un Dimdiņu dabiniekiem ar siltumu, ventilāciju un energoefektivitāti.

  20
  6
 3. Kur palika solītā lielā nauda par abu pilsētas skolu apvienošanu? Pilsētas skolas nav ieguldījušās skolu tīkla sakārtošanā? Būtu vismaz kāda minimāla kompensācija par tām “piespiedu laulībām”. Dižkombināta bērni nav ko pelnījuši?

  19
  6
 4. Vai tad pilsētā nepietiktu ieguldīt? Kā tad tur vēl trūkst? modernas mēbeles, visur ekrāni, viss izremontēts. Tur jau daudz naudas aizgāja, kad apvienoja, lai neviens nepīkstētu, ka slikti apstākļi.

  13
  2
 5. aizdomīgs naudas izlietojuma plāns iestādēm, kuras tapatās tiks drīz aizvērtas, kāpeč tāda bezjēdzība?

  vai naudas apgūšanas darbos tiks iesaistīti ”slavenā” sia ruf darbinieki????

  10
  6
 6. Pa tādu naudu taču var tos vcos šķuņus uzspridzināt un uzcelt jaunu un skaistu, tas pat būtu lētāk. Gan jau zags, tfu, apgūs piķi…

  7
  3
 7. Tirzas virtuvē ventilācija pavisam laba, ēdiens nebojājas, ir ko darbiniecēm mājās stiept….

  4
  4
 8. Tad,kad vecāki paši sāks kārtīgi gatavot un mācīs bērnus pareizi ēst,tad nebūs ne cūkām,ne citiem. Bet kamēr bērni pazīs tikai makaroni pa flocki,tad citādi nebūs. Mūsu visu nodokļu naudiņa aiziet kādas ģimenes cūkām,labākajā gadījumā. Un pilnīgi loģiski,lai apēd cilvēki. Bet par Lizumu nebēdā,par Tirzu gan.

  7
  2
 9. Daudz vairāk par ventilāciju Lizuma skolai vajag mainīt vecos logus. Tur vispār ir bardaks. Kuru nevar attaisīt,kuru nevar aiztaisīt . Mūsu saimniekam visvieglāk ir logu aizskrūvēt,nevis remontēt. It īpaši,kur vajag vēdināt,kā ēst.

  4
  1
 10. Tirzā ļoti labi bērnus baro un ir pat iespēja tikt pie papildus porcijas. Taču daudzi bērni ir ļoti izlepuši un daudzko negrib ēst, citiem svarīgi ātri skriet prom starpbrīdī telefonus klikšķināt, kādam svarīgi smēķēt, kādam svarīgi pakasīties ar kādu un ēšana paliek otrā plānā. Turklāt vecāki vērts bērniem pamācīt kādu ēšanas kultūru un cieņu gan pret ēdienu, gan ēdiena gatavotās. Jo daudziem našķoties vietējā DUS ir svarīgāk par siltu ēdienu. Mani bērni nekad nesūdzās par skolas ēdienu un pēc slimošanas mājās pirms dodas uz skolu sāk runāt kad ir noilgojušies pēc skolas ēdiena, lai gan mājās nekā netrūkst!

  7
  1
 11. Viņa man bij bērzu sākumskola klases audzinātāja un viņa ļoti daudz pa ko meloja pat acīs skatoties visai klasei un ganjau daudz citiem cilvēkiem.

 12. Kā tad, vajag izremontēt un pēc gada likvidēt.Tā notiek ar visām skolām,kuras izremontē.Pēc tam varēs bēgļus ievietot izremontētajās telpās,jo tie taču pirmajā vietā,ne sava tauta un savi bērni.Skumji par lauku likteni.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.