Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aicina uz semināru “Jaunais Eiropas “Bauhaus”. Projektu ideju īstenošanas iespējas kopienām” Gulbenē

Jānis Ķīnasts. Foto: “www.km.gov.lv”.

24.janvārī pulksten 15.00 Gulbenes novada bibliotēkā notiks seminārs “Jaunais Eiropas “Bauhaus”. Projektu ideju īstenošanas iespējas kopienām”. Lektors – pilsētvides plānotājs un dizainers, “New Bauhaus” vēstnieks Jānis Ķīnasts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Seminārs tiek organizēts, lai iepazīstinātu ar Jaunā Eiropas “Bauhaus” (JEB) būtību, piemēriem, projektiem, kā arī finansējuma piesaistes iespējām kopienu projektiem. JEB ir vides, ekonomikas un kultūras iniciatīva, kas savieno dizainu, ilgtspējību, pieejamību un investīcijas.

Vēlams iepriekš pieteikties: https://ej.uz/bauhausgulbene vai pa tālruni 29279773.

“Jau šobrīd aicinu apsvērt, vai nav kāds projekts, ko var pieteikt JEB balvai (https://prizes.new-european-bauhaus.eu/),” aicina J.Ķīnasts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Eiropas Komisija nāk klajā ar pirmo JEB progresa ziņojumu, kurā izvērtēti iniciatīvas pirmajos divos gados gūtie panākumi, kā arī pirmo JEB projekta novērtēšanas rīku: JEB kompasu. Par to informē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

JEB ir izveidojis tādu plašu radošo organizāciju un iedzīvotāju kopienu visā Eiropā, kas strādā pie kopīga redzējuma, kurā apvienota ilgtspēja, iekļautība un estētisms. Nozīmīgākie JEB pasākumi, tajā skaitā JEB balvas, pirmais festivāls un JEB laboratorija, palīdz sasniegt savus mērķus un ir izveidojuši augšupēju transnacionālu tīklu. Ar jau piešķirto Eiropas finansējumu vairāk nekā 100 miljonu eiro apmērā visā Eiropā pašlaik tiek īstenoti mazi un lieli JEB projekti. Komisija arī palielinās finansējuma mērogu, īpašos pamatprogrammas “Apvārsnis Eiropa” fondos piešķirot vēl 106 miljonus eiro jau vien 2023.–2024. gadam.

2022. gadā tika izraudzīti un darbu sāka pirmie seši JEB demonstrācijas projekti – tie ir lielmēroga, atkārtojami vietēji pārveides projekti, ko finansē pamatprogramma “Apvārsnis Eiropa”. 2023. gadā kā kohēzijas politikas Eiropas inovatīvās darbības sekos nākamie 10 projekti. 2021.–2022. gadā kopā ar mazāka mēroga projektiem visā Eiropā JEB projektos, ko atbalstīja dažādas DFS programmas, tika ieguldīti vairāk nekā 100 miljoni eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atsauces uz JEB savās 2021.–2027. gada kohēzijas politikas programmās ir iekļāvušas visas Eiropas Savienības dalībvalstis, paverot iespēju JEB iedvesmotiem projektiem saņemt kohēzijas finansējumu.

Plašāka informācija un noderīgas saites: Jaunais Eiropas “Bauhaus” ir nozīmīgs Eiropas zaļā kursa katalizators, un finansējuma mērogs jāizvērš vēl vairāk (europa.eu)

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.