Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Arī Gulbenē nobalso par “AP Kaudzītes” pievienošanu “ZAAO”

Foto: no “Dzirksteles” arhīva

Gulbenes novada deputāti ir nonākuši līdz lemšanai par SIA “AP Kaudzītes” reorganizācijas uzsākšanu, pievienojoties SIA “ZAAO”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas ir loģisks turpinājums deputātu lēmumam jau pirms kāda laika, apstiprinot Vidzemes atkritumu apsaimniekošanas reģionālo plānu laika periodam no 2023. līdz 2027.gadam – skaidroja novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis, vadot finanšu komitejas sēdi 21.martā. Arī novada domes 28.marta sēdē šajā jautājumā tika pieņemts pozitīvs galīgais lēmums.

Deputāte Guna Pūcīte vaicāja, vai šāda lēmuma pieņemšana kaut kādā mērā ietekmēs novada iedzīvotājus, kuri ir atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “Lautus vide” klienti. SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis atbildēja – šis lēmums iedzīvotājiem neko nemaina. “Atkritumu savākšana ir cita veida bizness,” viņš skaidroja.

G.Kukainis arī informēja, ka citas ieinteresētās pašvaldības jau ir pieņēmušas pozitīvus lēmumus par SIA “AP Kaudzītes” pievienošanu SIA “ZAAO”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzēts, ka apvienojoties uzņēmuma valdē turpinās būt gan G. Kukainis, gan Ģirts Kuplais, kurš ir SIA “AP Kaudzītes” valdes loceklis.

Vēsturiski Latvijā bija desmit atkritumu apsaimniekošanas reģioni. Stājoties spēkā jaunajam Atkritumu apsaimniekošanas likumam, tiek nodrošināta pāreja uz pieciem atkritumu apsaimniekošanas reģioniem.

Vidzeme iekļaujas vienā reģionā ar diviem atkritumu poligoniem – “Kaudzītēm” Litenē un “Daibi” Cēsu novada Stalbē. Vidzemei tiks veidoti atkritumu apsaimniekošanas centri – viens vai vairāki. Visticamāk, tomēr viens.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visas Vidzemes pašvaldības sēdīsies pie sarunu galda par vienotas atkritumu apsaimniekošanas stratēģijas pielietošanu un saskaņotu investīciju piesaistes politiku. Atkritumu pārvietošanas robežas turpmāk tiks skatītas plašāk – visas Vidzemes ietvaros.

G.Kukainis norādīja, ka SIA “ZAAO” pamatkapitālā ir 3 252 078 eiro un bilances vērtība ir 22 001 070 eiro, bet SIA “AP Kaudzītes” attiecīgi 706 681 eiro un 3 094 835 eiro. Runājot par īpašnieku struktūru abos uzņēmumos, G.Kukainis vērsa uzmanību uz nepieciešamību nodrošināt, lai reorganizācijas procesā kapitāldaļu piederības sadalījums būtu godīgs. Paredzams, ka divu uzņēmumu apvienošanās procesā visām kapitāldaļu īpašniecēm – pašvaldībām piederošo daļu īpatsvars samazināsies, izņemot Balvu novada pašvaldību, kurai jau tagad pieder kapitāldaļas gan SIA “ZAAO”, gan SIA “AP Kaudzītes”. Balvu novada pašvaldībai kapitāldaļu īpatsvars, apvienojoties diviem uzņēmumiem, palielināsies.

Norunāts, ka izšķirošas ietekmes nebūs nevienai no 11 pašvaldībām, kuras potenciāli būs līdzīpašnieces divu uzņēmumu apvienošanās procesā. Šīs pašvaldības ir Gulbenes, Alūksnes, Balvu, Cēsu, Limbažu, Saulkrastu, Smiltenes, Valkas, Valmieras, Madonas un Siguldas novada pašvaldības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

G.Kukainis arī pauda, ka plānots strādāt tā, lai īpašniecēm – pašvaldībām nevajadzētu uzņemties galvošanu aizņēmumiem uzņēmuma attīstībai.

Kā pamatu atkritumu apsaimniekošanas attīstīšanai Vidzemē G.Kukainis akcentēja vides prasību ievērošanu. Runājot par poligonu “Kaudzītes” Litenē, viņš teica, svarīgi būs nodrošināt šā objekta pieejamību vienmēr, jebkuros laika apstākļos. Tātad runa ir par piebraukšanu. Šo jautājumu G.Kukainis plāno risināt sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.