Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Druvienas kapliču atjauno vietējais uzņēmums

AR CIEŅU un atbildību pret dzimtām un senčiem. Druvienas kapos kapličas atjaunošanu pašvaldības uzdevumā veic vietējais uzņēmums SIA “RRZ Celtnieks”. FOTO: DRUVIENAS ATTĪSTĪBAS BIEDRĪBA “PĒRĻU ZVEJNIEKI”

Līdz 30.jūnijam paredzēts pabeigt Druvienas kapu kapličas atjaunošanu – vēstīts Druvienas attīstības biedrības “Pērļu zvejnieki” interneta profilā platformā “Facebook”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būvdarbus veic SIA “RRZ Celtnieks”. Tas ir pirms 10 gadiem dibināts Renāra Rakicka Druvienas uzņēmums, kura darbības veids ir jumta segumu klāšana, – liecina “Lursoft” dati.

Jau iepriekš tika vēstīts, ka pašvaldība veica tirgus izpēti un pieejamais finansējums kapličas remontam ir 7896 eiro (ieņēmumi no 2023.gada augusta vētrā izpostītā Druvienas kapu meža pārdošanas). Paredzēta bija esošā lubiņu jumta demontāža 57 kvadrātmetru apjomā un pēc tam jauna tāda paša materiāla jumta ieklāšana trīs kārtās, kā arī zvanu torņa sakārtošana, lietusūdens noteku, fasādes, durvju remonts.

Arī Druvienas attīstības biedrība “Pērļu zvejnieki” ir izveidojusi ziedojumu kontu speciāli kapu labiekārtošanai: LV54HABA0551046401905. Informāciju par to var lasīt biedrības interneta vietnē “Perluzvejnieki.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Druvienas kapliča nav valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, kaut varētu būt. Šogad tai aprit 200 gadi. Druvienas kapsēta, kurā atrodas 19.gadsimtā būvētā kapliča, izveidota muižas barona Malama laikā. Kapos apbedīti Latvijai nozīmīgā dzejnieka Jāņa Poruka tēvs un māte.

Iepriekš kapličā pamatīgs remonts bijis 1974.gadā uz būves 150 gadu pastāvēšanas brīdi. 2008.gadā ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu Druvienas kapličai tika veikts jumta remonts.

“Dzirkstele” jau rakstīja šeit

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

  1. Lursoft ir uzņēmumu reģistrs, kur reģistrēti visi latvijas uzņēmumi. Bet ir viens bet, visi nevar būvēt tiltus un veikt būvniecības darbus, bez sava reģistra, visi nevar tirgot akcizētās preces – degviela alkahols utt, pārvadājumiem ir savi reģistri utjp. Pirms komentējiet – papētiet dziļāk uzņēmējdarbību un atsauces, kas jāievēro, lai veiktu vienas vai otras darbības. Piem es varu reģistrēt LR uzņēmumu ar pamatkapitālu 1 eur, un uzreiz būvēt Dienvidu tiltu – smieklīgi vai ne? Par ķiverēm tas protams ir nonsenss, pat apmeklējot jebkuru liela mēroga uzņēmumu – ekskursanti un komosijas utt lieto ķiveres un parakstās darba drošības žurnālos, kur nu vēl strādnieki uz jumta.

    4
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.