Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē būvētāji bruģē brauktuvi Skolas ielas kvartālā

Foto: Ginta Alberte.

Iedzīvotāji Skolas ielā Gulbenē ir novērojuši, ka kvartāla pārbūvē tiek izmantots tikai bruģis. Tas tiek klāts arī tur, kur sākotnēji bija domāts asfalts. Novada domes priekšsēdētāja padomnieks attīstības, projektu un būvniecības jautājumos Jānis Barinskis publiski bija izteicies, ka šādam bruģa daudzumam derētu ekspertīze. Vai tā prasīta un veikta?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Brauktuves bruģim nav vēl veikta ekspertīze, “Dzirkstelei” atzīst J.Barinskis. “Jā, brauktuvi, kas bija paredzēta no asfalta, liksim ar bruģi. Bruģi plānojam pārbaudīt,” viņš uzsver.

“J.Barinskim vajadzētu mudināt būvnieku čaklāk strādāt Skolas ielā,” “Dzirkstelei” saka novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis. Tik ātri, kā gribētos pašvaldībai, būvniekiem darbs šajā objektā nesanāk – viņš akcentē. A.Caunītis arī norāda, ka bruģis, kas Skolas ielā tiek klāts uz brauktuves un ietves, ir atšķirīgs. Pavadzīmēs šim materiālam ir izcelsmes sertifikāti. Tātad ražotājs garantē un galvo par kvalitāti, uz kuru būtu jāpaļaujas. Būvuzrauga pienākums ir sekot līdzi – saka A.Caunītis. Līdzi sekojot arī pašvaldība.
Jau vēstīts, ka Skolas ielas kvartāla labiekārtošanas projektā, kas tiek īstenots Gulbenē, lielu apjomu veidos bruģa ietvju zona. Plānotais asfalta seguma biezums – 4 centimetri. Brauktuves zonā asfaltbetonu aizstājot ar bruģi, var samazināt sadārdzinājumu par aptuveni 41 000 eiro.

Saskaņā ar Iepirkumu uzraudzības biroja informāciju ar būvnieku SIA “Riviera L” parakstīts līgums par 981 107,20 eiro bez PVN. Rezultātā ir jānotiek Skolas ielas pārbūvei 830,5 metru garumā, gājēju celiņu izbūvei 240 metru garumā, veloceliņu izbūvei 417 metru garumā, zaļās un atpūtas zonas līdzsvarošanai pret ielas infrastruktūras teritoriju, 231 automašīnas stāvvietas izbūvei. Būvuzraudzību nodrošina SIA “RS Būvnieks” par 19 000 eiro līgumcenu bez PVN.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

 1. Kad jūs sakārtosies pilsētā pārējo bardaku💪💪💪

  5
  2
 2. Kad Gulbenē sakārtos nākotnes kvartāla top veikalu tik bomzīgs nav ne vienā pilsētā🤔

 3. Kāpēc Alūksne krietni vairāk atīstīs pilsētas infrastruktūru bet Gulbene nevar neko pat iesāktais viss velkās ???Alūksnē tik daudz projekt notiek viss atīstās,bet Gulbene paliek vēl lielāka bedre🤦‍♀️

  6
  2
 4. Nākotnes Tops ir nenormālā stāvoklī. Nekad nekas nav darīts Nevienā pilsētā tāds nav.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.