Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē, Klēts ielā 6, dzīvokļus cer veidot ar ERAF atbalstu

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Pašvaldība atkal ir aktualizējusi savu ideju par sociālo mājokļu būvniecību Gulbenē. Ir sagatavots projekts iesniegšanai Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” jau rakstīja šeit

Ja šo projektu apstiprinās, pašvaldībai būs jānodrošina līdzfinansējums 26,08 procenti jeb 180 000 eiro no kopējās tāmes. Deputāti to akceptēja novada domes 29.februāra sēdē.

Projekta attiecināmās izmaksas ir 690 000 eiro, no tām 73,92 procenti jeb 510 000 eiro – Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības Attīstības un iepirkumu nodaļas vadītāja Ligita Gāgane domes tautsaimniecības un attīstības komitejas 21.februāra sēdē teica – runa ir par desmit sociālo dzīvokļu izveidi Gulbenē, Klēts ielā 6. Dzīvokļi paredzēti sociāli mazaizsargāto grupu iedzīvotājiem, kuriem ir kustību traucējumi, pārvietošanās grūtības. Šī ēka atrodas blakus otrai pašvaldības ēkai, kurā darbojas biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Gulbenes komiteja un citas sabiedriskās organizācijas. Ēka, kurā iecerēti dzīvokļi, ilgi stāvēja tukša. Pašvaldība bijusi izvēles priekšā – nojaukt šo ēku vai atjaunot. Tā komitejas sēdē stāstīja novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika.

Jau vēstīts, ka pašvaldība ir izsludinājusi atklātu konkursu, lai atrastu būvprojekta izstrādātāju un autoruzraugu sociālo dzīvokļu izbūvei Gulbenē, Klēts ielā 6. Katram no desmit dzīvokļiem tiks izbūvēta atsevišķa ieeja no pagalma puses. Pieci dzīvokļi būs otrajā stāvā. Ēkai būs pacēlājs. Sanitārie mezgli būs katrā dzīvoklī. Grīdām būs viegli kopjams segums. Ēka tiks siltināta, tai nomainīs logus. Plānoti vēl arī tādi inženiertehniskie risinājumi kā ūdensapgādes un kanalizācijas iekšējo tīklu sakārtošana, lietusūdens kanalizācijas tīkli, apkure, siltummezgls un ārējās siltumapgādes tīkli, ventilācija, elektroapgādes iekšējie un ārējie tīkli, ugunsdzēsības automātikas sistēmas, saules elektrostacija.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Vajadzēja ātrāk domāt nevis aizlaist postā. Un kā ir ir bijušo infekcijas slimnīcu un veco poliklīnikas ēku.?

    11
  2. Tās abas ekas arī varēja izremontet un sataisit par dzivokliem ne tikai invalīdiem pensionariem arī jaunājām ģimenem

    11
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.