Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē rudens lapu izvešanas termiņš pagarināts līdz 15.novembrim

Kļūda, ierobežotas finanses vai savstarpēja spītība? Tā izskatās Pamatu ielā Gulbenē – sakasītās lapas nav izvestas. Foto: Diāna Odumiņa.

Visu oktobri Gulbenes pilsētā “Spodrības mēneša” laikā labiekārtošanas iestāde aizveda maisus ar sagrābtām lapām un zāli (bet ne zariem un dārza augu atlieku daļām). Tas notika pēc iepriekšējas pieteikšanas. Savāktie maisi tika izvesti pirmdienās un ceturtdienās, iepriekš piesakot pa pašvaldībās norādītajiem tālruņa numuriem. Zināms arī, ka no katras adreses lapu maisi tika izvesti tikai vienu reizi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izvešana bija paredzēta no ielām, kur zaļajā zonā aug koki, un no iedzīvotāju privātīpašumiem pieguļošās pašvaldības teritorijas, ko īpašnieki uzkopj.

Taču ne visur pilsētā iedzīvotāji lapas ir salikuši maisos. Arī Pamatu ielas daudzdzīvokļu mājas sētniece Iveta Šadinova “Dzirkstelei” saka – pietrūcis maisu, tie maksā naudu, tāpēc daļa lapu tika sastumtas kaudzē. Uzrunājusi labiekārtošanas iestādes darbiniekus, kāpēc kaudzi nav izveduši. Atbilde bijusi, ka tā stāv neizdevīgā vietā, kur traktoram grūti piebraukt. I.Šadinova uzskata – vajadzēja savākt lapas arī no kaudzēm. Jau tā pilsēta līdzinās šaha laukumam – vietām lapas sakasītas un savāktas, vietām tās vispār nav kasītas.

Novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika “Dzirksteli” informēja, ka labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte pašlaik atrodas atvaļinājumā un viņas vietā kā pienākumu izpildītāja strādā Evita Kokare. G.Švika teica – tiek apspriests, vai “Spodrības mēneša” aktivitātes Gulbenē būtu jāturpina vēl arī novembra pirmajās dienās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To pašu laikrakstam apliecināja novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis, kurš teica – ar pilsētas pārvaldi vienosies par to, ka rudens lapu savākšanas oficiālais termiņš Gulbenē būtu jāpagarina, turpinot arī sadarbību ar iedzīvotājiem.

Vēlāk “Dzirkstelei” vēlreiz piezvanīja G.Švika un informēja, ka lapu izvešana Gulbenē tiek pagarināta līdz 15.novembrim.

Piebilstams, ka 27.oktobra novada domes sēdē deputāti tika akceptējuši L.Miezītes iesniegumu ar vēlmi beigt darba attiecības ar pašvaldību. Tika nolemts atbrīvot viņu no amata ar 21.novembri, pamatojoties uz Darba likuma 114.pantu (tas paredz – darbinieks un darba devējs var izbeigt darba tiesiskās attiecības, savstarpēji vienojoties; šāds līgums slēdzams rakstveidā). L.Miezītei izmaksās naudas balvu 100 procentu apmērā no noteiktās mēnešalgas. Saskaņā ar “Lursoft” datiem viņa Gulbenē ir bijusi labiekārtošanas iestādes vadītāja kopš 1999.gada.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (13)

 1. Drīzāk noskaidrojiet kāpēc Eko laukumā 1.maija ielā nevaru nodot savas sagrābtās lapas? Zvanu,pierakstos,aizbraucu,bet neviena nav. Zvanu atkal- aizmirsām, brauciet citu dienu un citas atrunas

  6
  5
 2. Tak kur lai cilvēki liek pārējos bioloģiskos atkritumus !!!!!!

 3. Nu nezinu ko tur izved, bet šogad parki un kapi ir pilni ar lapu kaudzēm.

 4. Zini Biruta, rudens jau arī ir gadalaiks, kad kokiem nobirst lapas. Vispār būtu tikai normāli, ja tām ļautu sadalīties turpat, kur nokritušas.

  9
  3
 5. Piekrītu, ja vien nav sakasītas kaudzēs. Kapos daža kaudze jau augstāka par metru. Sadalīšanās var ieilgt.

 6. Pilsētu par cūku kūti pārvērtuši un visas problēmas grūž uz viņus- pašvaldībniekus; uzturošajiem iedzīvotāju pleciem, Nevar , kaut reizi divās nedēļas, izvest savāktos bioloģiskos atkritumus, tad likvidējam atbildīgos amatus.

  18
 7. Nezinu, kas jums ar tām lapām.
  Piezvanīju Labiekārtošanai, nepacēla telefonu. Atzvanīja. Lapas no maisiem paņēma, maisus atstāja. Super!
  Kaimiņi specuālus maisus pilsētvides servisā nopirka, salika veco zāli un puķu atliekas no dārza. Pilsētvides serviss paņēma. Betviņi gan zvanīja un pieteuca kad būs izlikts. Laikam kādā ceturtdienā izveda.
  Kas jums cilvēki nepatīk? Ja jau te varat pukstēt, tad palasiet arī gulbene.lv informāciju, kur un kā var nodot bioatkritumus.

  7
  4
 8. Atkal tā švilpe amatā ielikta mātes uz kukuļiem sēdēja tagad meitišķi baros no rokas kā mopsis ēd ēd mūsu nodokļu naudu tāpatās vairāk kā rīklē caurums neievilki

  4
  1
 9. Atjaunojiet bezmaksas bioloģisko atkritumu izvešanu..nu nesagrābsiet Jūs lielo piķi ar neizvešanu, bardaks tikai būs.

 10. Direktors direktora galā.elementāras prasības iedzīvotāju izpildīt nevar.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.