Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē svētku egle iemirdzēsies trešajā adventē

Foto: Pārsla Konrāde.

Gulbene pakāpeniski ietērpjas svētku rotā. Šonedēļ centrālajā skvērā iemirdzēsies arī svētku egle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldības ainavu arhitekte Laima Šmite-Ūdre “Dzirkstelei” stāsta, ka pirmajā adventē tika izrotāts rotācijas aplis. Uz otro adventi bija gatavs Gulbīšu parks, trešajā adventē svētku rotā iemirdzēsies centrālais skvērs un svētku egle. Egle tā pati kas pērn – Liepājas dekorāciju kompānijas “December Design” vides objekts. Savukārt ceturtajā adventē – Spārītes parks, kur tiks izgreznota dabiskā egle.

“Šogad jaunumi – jau redzami rotājumi gulbja formā. Ir arī jaunā veida virtenes, kuras mazāk tērē elektroenerģiju, un tām ir dažādas iespējas mainīt krāsas. Jaunās virtenes ir plānotas Spārītes parkā. Skatīsimies, kā būs. Iedomājos, ja eglē būs jaunās virtenes, varētu eksperimentēt – varbūt vienā dienā būs zaļas, otrā – sarkanas vai vēl viens variants – dažādās krāsās. Ir arī jauni egļu rotājumi – bumbas. Tās arī domātas Spārītes parkā,” stāsta L.Šmite-Ūdre.

Šogad rotājumi būs arī pie dzelzceļa stacijas – stilizētas egles, dāvanas un bumbas. “Doma ir ar esošajām lietām, kas mums jau ir bijušas citus gadus, mainot novietojumu, radīt to citādāko sajūtu, lai cilvēkam ir pārsteiguma moments, kaut arī rotājums nav jauns. Pirms tam bija svētku noformējums “Makša skvērā”, bet tagad saistībā ar ielas remontu, kas nav īsti pabeigts, pietaupām un tur neizvietojām rotājumus,” stāsta L.Šmite-Ūdre.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai taupītu, rotājumiem Gulbīšu parkā iestatīti taimeri, kas konkrētos laikos ieslēdz un izslēdz svētku apgaismojumu. Svētku gaismiņas ir ieslēgtas no pulksten 6.00 līdz 8.30 un no pulksten 15.30 līdz 24.00. “Par centrālo skvēru vēl runāsim, kā būt, un arī domājam, kā pašos svētkos būtu labāk,” saka L.Šmite-Ūdre.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (25)

 1. Izlasi rakstu!!!!!! Dabiga egle Spārītes parkā!
  Ko var visu laiku īdēt…..

  16
  20
 2. Varēja būt otrādi, ka dabīgā egle pilsētas centrā, bet tā mākslīgā Spārītes parkā. Nu nav skaista tā dzelzs egle, to tad kādā ne tik redzamā vietā varēja likt.

  40
  16
 3. Nepatīk neskaties. Man ļoti patīk. Tie vecie īdētāji pieriebušies.

  23
  36
 4. Būs jau skaisti,kad izgreznos visu parku.Nedaudz pacietības.

  10
  10
 5. Kam Spārītes parkā vajadzigs.
  Un to par egli centrā nevar nosaukt.Raķete,ne egle.

  32
  8
 6. Atkal to kropligo egli liks,labāk nelieciet vispār neko.man piemēram tā egle pie vienas vietas.

  21
  6
 7. Stulbs skats tai metāla eglei vajag dabīgo tāda nauda iztērēta nu nav smadzeņu lai atkal kādi pričendali neuzkrīt uz galvas

  27
  4
 8. Nekas, nekad nespēs aizstāt dabīgo egli no meža, tā lūk.Man arī nepatīk tā ķēzīšanās ar tām metāla konstrukcijām, nu ka nav, ta nav– prātiņa dažiem.

  33
  2
 9. Atkal tā pretīga egle citu jau nevar izdomāt.egle ar olām divām.

  23
  3
 10. Šķiet , ka tā modernā egle ir kā iesviesta/ iespiesta no “citas planētas”. Ja vēl apkārtne būtu tajā stilā, bet nav jau. Saprotams, nauda izdota. Tomēr, vai tad tai neatrastos vieta , kur apkārt nav tik daudz vecu koku, stādījumu un tml?

  21
  2
 11. Viņa tiešām izskatās ka raķete sasēdināt visus domes gudrības un palaist kosmosā uz neatgriesšanos

  22
  2
 12. Mākslīgā egle galīgi nevietā, varbūt varēja uzstādīt Svelberģa aplī,vai Spārītes parkā! Centrā viennozīmīgi labāka dabīgā eglīte.

  18
  1
 13. Tā “dzelža” egle nepatīk vairumam iedzīvotāju. Saskaitiet komentārus un + zem tiem. Bet tik un tā bāzīs to egli skvērā. Tik un tā pa savam. Kā jau esam pieraduši. Raķete stāvēs daudzus gadus . Un vairumu kaitinās. Tāda gaume mūsu “gudrajiem”.

  21
  2
 14. Nu nepatika mums tā egle jau pagājušajā gadā. Tagad jau sākam pamazām to neieredzēt…..

  13
  2
 15. Gana skaista egle, sevišķi kad izgaismota! Paskatieties-arī citos novados ir dažādas egles, piem., Lielvārdē un citās valstīs, Lietuvā Viļņā.

  3
  7
 16. Tagad pēkšņi sapratu, kāpēc daudziem gulbeniešiem šī mākslīgā egle nepatīk! Stāvētu Rēzeknē, Daugavpilī- vis būtu kārtībā. Nu neatbilst mūsu mentalitātei. Tur tā lieta. Tāpēc jau stāv it kā pati par sevi. Tie spīguļi Ziemassvētkos ir vajadzīgi. Bet kaut kādai gaumei arī jābūt. Jāiekļaujas kopējā ainā. Piem . Man ļoti patīk kā rotā Svelberģa apli. Viss pārdomāts,saskaņots . Bet te prasās garmoška un prjaņiki par rotājumu pārējā skvēra daļā. Uzrakstiet,kādus papildrotājumus jūs redzat kā papildinājumu šai eglei.

 17. Ne jau vaina rotājumos, eglītei ir jābūt kràšņai. Vaina tanī, ka egle ir no metàla.Tā ir nedzīva, ,, auksta,, egle. Bet eglīti gribētos dabīgu un dzīvu.

  14
 18. Gāju vakar garām un tā arī nesapratu, tā ,, raķete,, skaitās tā kā jau izpušķota?? Augšā bumbuļi, bet visa pārējā plika konstrukcija. Nu, ja tomēr tika nolemts atstāt šo ,, egli,, tad vismaz varēja kaut ko vairāk uz tiem metāliem uzkarināt, citādi viņa izskatās plika un nesmuka.

  11
 19. Nu riktīga raķete, ne egle! Jau pagaišgad viņa nepatika. Saprotu gaumes atšķiras, bet vai tad iedzīvotāju viedoklis vispār netiek ņemts vērā, kaut aptauju būtu uztaisījuši. Kā var metāla raķete, būt skaistāka par īstu egli, pie tam, ka galvenā egle mums ir izvēlēta blakus?

 20. Citās pilsētās ,egle ka egle prieks skatīties,bet Gulbene robotu egle uzlikta.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.