Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē svinīgā ceremonijā piešķir dienesta pakāpi – galvenais virsseržants

Majors Jans Kazačenoks, 26. kājnieku bataljona komandiera pienākumu izpildītājs, svinīgajā pasākumā uzsvēra, ka viņš pirmo reizi pasniedz tik augstu pakāpi. Proti, Arvis Solims tagad ir galvenais virsseržants. Foto: Gatis Bogdanovs.

Pie Brīvības pieminekļa Gulbenē 6.oktobrī notika svinīga ceremonija, kuras laikā Zemessardzes 26. kājnieku bataljona virsseržantam Arvim Solimam tika piešķirta kārtējā dienesta pakāpe – galvenais virsseržants.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardzes 26. kājnieku bataljona dien profesionālā dienesta karavīri un zemessargi, tas aptver Gulbenes un Madonas novadus.

“Kārtējās dienesta pakāpes – galvenais virsseržants piešķiršana man nozīmē atbildību par savu darbu un lēmumiem. Tā ir pirmspēdējā dienesta pakāpe, ko Latvijas armijā iespējams piešķirt instruktoram. Tas nozīmē, ka man uzticēta atbildība strādāt ar lielāku personālsastāvu un jārisina plašāks jautājumu spektrs,” “Dzirkstelei” saka A.Solims.

Pats A.Solims ir no Bērzgales, kas atrodas Rēzeknes novadā, bet viņa sieva ir no Sinoles Lejasciema pagastā, turklāt abas viņu meitas ir dzimušas Gulbenē. “Vēsturiski arī mana ģimene saistīta ar Gulbeni. Manas vecmammas onkulis Latvijas pirmās brīvvalsts laikā esot dienējis 7. Siguldas kājnieku pulka vienībā, kas bijusi izvietota Gulbenē. Mans mērķis ir atrast apstiprinājumu šim faktam vēsturiskajos dokumentos, taču līdz šim neesmu paspējis to izdarīt,” stāsta A.Solims.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.