Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes katoļu baznīcai tapis jauns altāris

Atbilst kanoniem un ir akceptēts. Jaunais altāris Gulbenes katoļu baznīcā gaida iesvētīšanu un nolikšanu tam paredzētajā vietā. Priesteris Gaitis Dubults bija aicinājis draudzes locekli arhitekti Ināru Vinceviču uzņemties šīs ieceres novešanu līdz galarezultātam. Foto: Gatis Bogdanovs.

Iesvētīšanu gaida jaunais altāris Gulbenes katoļu baznīcā Gaitnieku ielā 14. Tas tapis draudzes pašas spēkiem un ir lielāks par līdzšinējo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Priesteris Gaitis Dubults skaidro “Dzirkstelei”, ka atsevišķās reizēs sevišķi izjūtams, ka vajag lielāku altāri. Piemēram, Lieldienās, kad uz virsmas ir jāizvieto reliģiskā atribūtika, ziedi, grāmata, mikrofons. Jaunais altāris, kas tapis no ziedojumiem un pēc draudzes locekles arhitektes Ināras Vincevičas meta, atbrīvos priesteri no saspiestības sajūtas dievkalpojumu vadīšanas laikā.

G.Dubults saka, ka baznīcai būs vajadzīgs vēl otrs altāris un visam jābūt vienotā stilā. Paredzams, ka šo ieceri arī īstenos meistars Dins Vincevičs. Viņš savu darbu uzdāvina baznīcai, un līdz šim tā ir bijusi ne jau viena reize vien.

Gulbenes Vissvētākā Sakramenta Romas katoļu baznīca, kura pilsētas ainavā izceļas ar diviem saviem torņiem (katrs 24 metru augstumā), ir atvērta visiem lūdzējiem neatkarīgi no konfesijas sešas dienas nedēļā noteiktās stundās, izņemot pirmdienas. Uz dievkalpojumiem aicina divi baznīcas zvani, kuri izgatavoti Polijā un iesvētīti 2002.gadā. Šo baznīcu sākta celt 1996.gadā un uzcēla divos gados. Dievnamā ir soli 200 cilvēkiem. 1999.gada 19.decembrī baznīcā iesvētītas apmēram 200 gadus vecās ērģeles, kuras atceļojušas no Austrijas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Kur tad palika tas altāris.Tak bij paredzēta altāra iesvētīšana uz 17 decembri.Nekas nenotika.Pat Dievkalpojuma nebija .Neredzam ne altāri,nezinam kur palika saziedotā 3000?
    Odumiņas kundze, uzzieniet kur viss ir palicis.
    Mēs baznīcēni to nevaram noskaidrot,nevar dot atbildi neviens sūta viens pie otra..

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.