Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes katoļu draudzē janvāris būs bagāts ar garīgās dzīves notikumiem

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Janvārī Gulbenes katoļu draudzei būs daudz īpašo dienu – liecina draudzes interneta vietnē publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien, 6.janvārī, – Kunga epifānija, kad svēta krītu, vīraku un dārgmetālus. Svētā mise notiks pulksten 10.00.

Svētdien, 7.janvārī, kad ir otrā svētdiena pēc Ziemassvētkiem, svinēs Kunga kristīšanas svētkus. Svētā mise notiks pulksten 10.00.

Trešdien, 10.janvārī, pulksten 18.00 notiks svētā mise, pieminot svēto Filomenu. Misi celebrēs Madonas dekanāta dekāns priesteris Ingars Stepkāns. Pēc mises visi tiks mīļi aicināti uz sadraudzības mielastu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nav notikusi pagājušā gada 17.decembrī plānotā arhibīskapa Zbigņeva Stankeviča vizitācija Gulbenes katoļu draudzē, par kuras ieceri rakstījām arī “Dzirkstelē”. Par to, ka šajā datumā vizitācija ir atcelta, bija informācija draudzes interneta vietnē. Tomēr pasākums joprojām ir ieplānots. “Kad tas varēs notikt?” redakcijai nosūtītā elektroniskā vēstulē jautā kāda lasītāja.

Draudzes prāvests priesteris Gaitis Dubults “Dzirkstelei” saka: “Arhibīskapa vizitācija Gulbenē 17.decembrī tika atcelta dažādu iemeslu dēļ. Par gaidāmo vizitāciju iepriekš tiks paziņots.”

Jau rakstījām, ka Z.Stankeviča vizitācijas laikā paredzēts iesvētīt baznīcas jauno altāri, kura veidols ir saskaņots ar arhibīskapu. Tad arī tiks svinēti šā dievnama pastāvēšanas 25 gadi. G.Dubults stāsta laikrakstam, ka altāra izveidei saņemts naudas dāvinājums no viena konkrēta labvēļa. Draudzes ziedojumi šim nolūkam tērēti nav. Jaunais altāris Gulbenes katoļu baznīcā ir lielāks par līdzšinējo. Jaunais altāris tam paredzēto vietu baznīcā ieņem iesvētīšanas brīdī.

Jaunais altāris tapis pēc draudzes locekles arhitektes Ināras Vincevičas meta. Baznīcai būs vajadzīgs vēl otrs altāris, turklāt visu saskaņojot vienotā stilā. Paredzams, ka šo ieceri arī īstenos meistars Dins Vincevičs. Viņš savu darbu uzdāvina baznīcai.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.