Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada deputāti atgriežas pie Gulbīšu parka atjaunošanas uzsākšanas

Foto: Pārsla Konrāde.

Paredzams, ka Gulbenes novada domes 30.novembra sēdē deputāti beidzot sāks risināt Gulbīšu parka rekonstrukcijas projektu Gulbenē, Rīgas ielā 46B.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būs balsojums par nepieciešamajām formalitātēm, lai varētu uzsākt būvdarbus. Šoreiz gan tikai pirmo no kopumā trim projekta kārtam. Pagaidām vēl runa ir par finansējuma piesaisti no Eiropas Savienības fonda. Savai līdzfinansējuma daļai – līdz apmēram 41 000 eiro – pašvaldība plāno aizņemties naudu Valsts kasē.

Konceptuāli deputāti to pārrunāja un atbalstīja finanšu komitejas 23.novembra sēdē.

Gulbīšu parkā būvdarbu pirmajā kārtā plānoti darbi rietumu daļā, kas pieguļ Rīgas, Līkajai un Gaitnieku ielai. Tur atjaunos gājēju ietves, rotaļlaukumus un to segumu, kā arī plānota strūklakas pārbūve. Esošās gulbīšu skulptūras parkā tiks saglabātas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaidāmā 30.novembra domes sēde būs jau trešā, kurā deputāti atkal lems, vai uzsākt Gulbīšu parka atjaunošanas projekta virzību. 28.septembra domes sēdē bija nolemts aizņemties būvdarbu pirmajai kārtai Valsts kasē 88 676 eiro un nākamā gada budžetā šim projektam paredzēt 156 487,24 eiro finansējumu, bet 26.oktobra domes sēde deputāti šo lēmumu atcēla. Tika solīts iet citu ceļu un uz izdevīgākiem nosacījumiem realizēt šo projektu.

Jau rakstījām, ka pašvaldība sakarā ar Gulbīšu parka atjaunošanas ideju ir noslēgusi vai plāno noslēgt vairākus līgumus: ar SIA “DJA” par būvprojekta izstrādi (līgumcena – 63 924,30 eiro ar PVN) un autoruzraudzību (līgumcena 7010,74 eiro ar PVN). Publiskajā iepirkumā par parka atjaunošanas 1.kārtas darbiem uzvarējusi SIA “ĢL Konsultants” (līgumcena – 1 545 170 eiro ar PVN); par būvuzraudzību – SIA “Sistēmeksperts” (līgumcena – 9583,20 eiro ar PVN).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. Un finālā nolems, ka projektu nevajag realizēt, jo pārāk dārgi un naudas kā parasti nav.

    10
  2. Vecos kokus izcirtīs un kā Rīgā centīsies stādīt jaunus? Gudrākās vietvaras cenšas saglabāt cilvēkam un dabai draudzīgu vidi. Kā ar to veicas Gulbenē, piemēru daudz. Var taču rekonstruēt tikai labiekārtojot, ne postīt. Klimata speciālisti vairs diži slapjumus nesola, ne?

    4
    1
  3. Kā jau bedrē neko nevar līdz galam izdarīt tikai tukšā plānošana , Alūksne jau tik daudzi ir izdarījuši un domā jau par baseinu a mēs netiekam ar vienu parku jau piecus gadus , drausmas !!!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.