Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada domes deputāti vienojas par telpu nomas izsoli Lizuma “Pinkās”

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Pēc ilgām debatēm pirms 29.septembra Gulbenes novada domes sēdes un tās laikā Gulbenes novada domes deputāti ir nobalsojuši par to, lai tiktu rīkota nomas izsole topošajā pašvaldības objektā Lizuma “Pinkās”. Runa ir par ražošanas un noliktavas ēku ar biroja telpām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par bija 12, atturējās balsojumā 2 deputāti, domes sēdē nepiedalījās un nebalsoja deputāts Normunds Audzišs, kurš iepriekš 22.septembra finanšu komitejas sēdē kritiski izteicās par, viņaprāt, pārāk augstajām izsoles sākumcenām, kuras noteicis sertificēts neatkarīgais vērtētājs.

Pirmdien bijusi tikšanās ar uzņēmējiem

Deputāte Guna Pūcīte domes sēdē pauda – zinot, ka pirmdien uz pašvaldību bijuši aicināti ieinteresētie uzņēmēji, lai runātu par “Pinku” telpu nomu. Piedalījušies arī deputāti, taču visi nav bijuši ielūgti uz šo sanāksmi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis taisnojās, ka nebija deputātiem izsūtīts atsevišķs uzaicinājums, bet, ja kādam bija informācija, nebija liegts piedalīties. Uz tikšanos bijis atsaukts neatkarīgais šā nekustamā īpašuma vērtētājs – SIA “Dzieti” valdes priekšsēdētājs Juris Guntis Vjakse. Niansēs izrunāts viss par “Pinku” vērtējumu. A.Caunītis sacīja, ka, iespējams, var nākties organizēt arī otro un trešo izsoli “Pinku” telpām, jo nav zināms, vai šī novērtētā cena būs tā, par kuru pretendenti piedalīsies izsolē. “Bet tās tikai sajūtas, pieņēmumi,” teica A.Caunītis.

Īpašums “Pinkas” sastāv no noliktavas ar biroja/atpūtas telpām, palīgtelpām un koplietošanas telpām. Katra izsolāmā telpu daļa ietver sevī arī uzturēšanai nepieciešamo zemi, maksu par brauktuvēm un stāvvietām (bruģa laukums ar velonovietnēm un stāvvietām).

Ņem vērā būves sadārdzinājumu, neesot liels

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienbalsīgi vietējie deputāti novada domes 22.septembra ārkārtas sēdē nolēma – pašvaldībai no Valsts kases uz 20 gadiem jāaizņemas 686 707,15 eiro. Šī summa domāta pašvaldības būvobjekta tapšanai Lizuma “Pinkās”.

Kopsummā ir ietverts būvdarbu sadārdzinājums (256 931,62 eiro), kā arī “žogs, ūdenstilpe un pārējās sīkās nianses” – sēdē skaidroja A.Caunītis. Viņš arī teica, ka sadārdzinājums ir metāla konstrukcijām, paneļiem.

Par aizņēmuma apmēru nobalsoja visi 13 deputāti, kuri bija ieradušies. Klāt nebija vienīgi deputātu Lāsmas Gabdulļinas un Intara Liepiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairākiem deputātiem bija jautājumu, cik pamatīgi tiek izvērtēts šis sadārdzinājums. Pašvaldības finanšu ekonomiste Agnese Zagorska skaidroja deputātiem, ka vienkārši uz šo domes sēdi ir precizēta sadārdzinājuma izmaksu summa.

Savukārt Attīstības un iepirkumu nodaļas vadītāja Ligita Gāgane teica: “Sadārdzinājums mūs vēl samērā maz skāra, jo būvdarbi bija uzsākti laikus. Metāla materiāli, kas bija vajadzīgi būvniecībai, tikai ļoti laikus iepirkti. Līdz ar to šis sadārdzinājums mums ir izrādījies nebūtisks.”

Deputāts Gunārs Ciglis pauda – viņu satrauc, ka valsts jebkuru sadārdzinājumu uzkrauj uz pašvaldības pleciem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Caunītis rezumēja, ka “būs jāpalauza galva”, kā varēs pabeigt citus projektus ar sadārdzinājumu.

  • Diāna Odumiņa

Uzziņai

* Kopumā tiks izsolītas ēkas četru daļu platības: 1784,05 kvadrātmetri ar izsoles sākumcenu 1429,23 eiro (nomas maksa mēnesī bez PVN); 1800,34 kvadrātmetri ar izsoles sākumcenu 1441,33 eiro (nomas maksa mēnesī bez PVN); 1839,30 kvadrātmetri ar izsoles sākumcenu 1471,23 eiro (nomas maksa mēnesī bez PVN); 2990,58 kvadrātmetri ar izsoles sākumcenu 2427,56 eiro (nomas maksa mēnesī bez PVN).

* Nomniekiem būs jāapņemas patstāvīgi par saviem līdzekļiem veikt ēkas pielāgošanu un pilnveidošanu, ja tāda ir nepieciešama. Maksimālais telpu iznomāšanas termiņš būs 30 gadi. Nomniekiem līdz nākamā gada beigām jāveic investīcijas savos nemateriālajos ieguldījumos un pamatlīdzekļos. Visos četros gadījumos kopsummā tie ir vairāk nekā 16 miljoni eiro, kā arī jārada gandrīz 100 jaunas darba vietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* Lizuma “Pinkās” paredzēts uzbūvēt ražošanas/noliktavas/loģistikas ēku ar biroja telpām. Ēkas kopējā platība – 8436 kvadrātmetri. Pārbūvēts tiek arī ceļa posms Kalēji-Kolaņģi-Melderi 287 metru garumā.

* Pagājušā gada 23.augustā pašvaldība parakstīja līgumu ar būvdarbu veicēju – SIA “P.M.G.” – par 4 730 755,15 eiro līgumcenu bez PVN. Šajā projektā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir 3 970 000 eiro.

Avots: Gulbenes novada dome

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.