Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada domes sēdē ar diskusijām apstiprina dārgāku siltuma tarifu Lizumam

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Bija deputātu jautājumi un ierosinājumi, apstiprinot jauno siltuma tarifu Lizumam, skatot šo jautājumu Gulbenes novada domes 25.augusta sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izskanēja – Lizumā cilvēki nav apmierināti par siltuma cenas kāpumu. Arī par to, ka gaidāmajā apkures sezonā, visticamāk, centrālapkuri vēl nelietos pašvaldības jaunbūvē – noliktavas ēkā ar biroja telpām. Bija replika, ka apkures sezonas laikā palaikam būtu jāvērtē, kādi ir reālie izdevumi sakarā ar siltuma nodrošināšanu. Siltuma ražotājs varētu nākt uz domes sēdi un publiski sniegt informāciju. Arī tāds bija priekšlikums.

Deputāts Normunds Mazūrs iebilda: “Saražošana maksā tik, cik maksā. Tas jau vien ir rādītājs. Mēs varam diskutēt par to sadaļu, kur siltuma pārvadi nodrošina pašvaldība. Uzņēmējs jau atdod siltumu mums, pašvaldībai, mēs tālāk administrējam un pārdodam. Arī jaunajam industriālajam centram (objektam Lizuma “Pinkās” – red.).”

Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis pauda – ilgtermiņā šobrīd kaut ko plānot ir sarežģīti, kamēr nav noregulējušās energoresursu cenas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau rakstījām – SIA “Eko NRG” 28.jūlijā ir informēja pašvaldību, ka ar 1.novembri paaugstina cenu siltumam, kuru uzņēmums savā koģenerācijas stacijā ražo Lizuma pagastam. Jaunā cena būs 45,01 eiro par megavatstundu bez PVN (līdz šim – 22,77 eiro par megavatstundu bez PVN).

Līdz ar to pašvaldība plāno mēnesi vēlāk – 1.decembrī – noteikt pagastā jaunu siltuma tarifu, kas būs 68,02 eiro par megavatstundu siltuma bez PVN (šobrīd ir 41,33 eiro par megavatstundu siltuma bez PVN). Kopā ar PVN fiziskajām personām jaunais siltuma tarifs Lizumā būs 76,18 eiro par megavatstundu siltuma, bet juridiskajām personām – 82,30 eiro.

SIA “Eko NRG” ir centralizēti piegādātā siltuma ražotājs Lizumā kopš 2017./2018.gada apkures sezonas.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Ar lielām diskusijām??? Ha ha ha.
    Tas tikai ausis aizbāzt. Pilnīgi par jebko ko viņi tur lemj vienmēr ir nobalsots PAR. Nēesmu vēl līdz šim neko dzirdejusi, lasījusi ka lemums būtu PRET nobalsots.

  2. Man radās cits jautājums sakarā ar pagastu. Kāpēc nenāk cilvēki strādāt uz skolu? Tak normāla darba vieta.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.