Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā oktobris – spodrības mēnesis, var pieteikt lapu izvešanu

Foto: Pārsla Konrāde.

Laika periodā no 3. līdz 31.oktobrim Gulbenes novadā tiek izsludināts sakoptības jeb spodrības mēnesis – informē Gulbenes novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spodrības mēneša laikā Gulbenes pilsētas teritorijā Gulbenes labiekārtošanas iestāde no ielām, kur zaļajā zonā aug koki  un no iedzīvotāju privātīpašumiem pieguļošās pašvaldības teritorijas, ko īpašnieki uzkopj, pēc iepriekšējas pieteikšanas aizvedīs maisus ar sagrābtām lapām un zāli, bet ne zariem un dārza augu atlieku daļām.

Pašvaldība uzsver, ka lapām obligāti jābūt ievietotām maisos. Iedzīvotājiem ar saviem spēkiem un tikai konkrētajos iepriekš norādītajās dienās lapu maisi  jānovieto ārpus sētas ar labiekārtošanas iestādes vadītāju saskaņotās vietās. No katras adreses lapu maisi tiks izvesti tikai vienu reizi.

Savāktie maisi tiks izvesti pirmdienās un ceturtdienās, iepriekš piesakot pa tālruni 64474300, 29354272 vai 26056333, norādot mājas adresi un maisu skaitu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gadījumā, ja maisos bez zāles un lapām tiks konstatēts augļu, ogu, dārzeņu, zaru un sadzīves atkritumu piemaisījums, maisi netiks izvesti.

Pašvaldība joprojām aicina iedzīvotājus bioloģiski noārdāmos atkritumus  kompostēt savas mājsaimniecības teritorijā, tā tiekot pie vērtīga komposta, ko izmantot savu dārza mēslošanā un ielabošanā.

2021.gada 30.jūnija Gulbenes novada domes saistošie noteikumi Nr. 14 “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Gulbenes novadā” 24.punkts nosaka, ka pašvaldības noteikto talku un spodrības mēnešu (pavasarī un rudenī) laikā bioloģiski noārdāmos dārzu vai parku atkritumus, kurus nav iespējams kompostēt, piemēram, lapas, zarus, koku un krūmu atgriezumus, drīkst dedzināt nelielos daudzumos ugunskuros, māju un āra kurtuvēs sava īpašuma teritorijā, ievērojot ugunsdrošības noteikumus, neradot draudus cilvēku dzīvībai, veselībai, personu mantai, nenodarot kaitējumu lieliem kokiem un apstādījumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

  1. Vispār kuram tā “spožā” ideja ienāca prātā VAIRS nesavākt bioloģiskos atkritumus no iedzīvotājiem un likt dedzināt pagalmos. Vismaz reizi mēnesī varēja savākt zarus un augu atlikumus. Tas tikai veicinās, ka cilvēki kraus kaut kur kaudzītes visu un pūdēs pa kaktiem, vai izmetīs neatļautās vietās. nemaz negaidiet ka tūlīt vilks makus ārā un maksās par izvešanu…pietiek jau tāpat par ko maksāt, visur skrūvē nereālas cenas.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.