Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldība plāno celt dzīvojamās mājas ar īres dzīvokļiem

Ir zināms kur tieši Gulbenē, Nākotnes ielas teritorijā, jātop pašvaldības uzdevumā būvētam daudzdzīvokļu īres namam. Deputāti spriež, ka mūsdienīgi dzīvokļi ļaus Gulbenei piesaistīt kvalificētus speciālistus – ārstus, pedagogus. Foto: Gatis Bogdanovs

Gulbenē pašvaldība plāno mājas/māju būvniecību savā zemes īpašumā Nākotnes ielas teritorijā (oficiāli – plānotā jaunajā Malienas ielā 2, kura virzīsies pāri bijušajam lidlaukam). Runa ir par īres dzīvokļu izveidi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada domes sēdē 27.janvārī deputāti lēma par 3235 kvadrātmetrus liela zemesgabala nodalīšanu, lai nākotnē to varētu nodot SIA “Gulbenes nami” un lai kapitālsabiedrība pašvaldības uzdevumā šeit varētu uzbūvēt pirmo vienu vai divas jaunas īres dzīvokļu mājas.

Valsts zemes dienesta kadastra informācijas sistēmā norādīts minētās zemes vienības lietošanas mērķis – trīs, četru un piecu stāvu daudzdzīvokļu māju apbūve.

Cer uz “Altum” atbalstu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldībai ir cerības gūt atbalstu – kredītu no finanšu institūcijas “Altum” ar 30 procentu neatmaksājamo daļu. Dzīvojamās mājas būvniecības ideja Gulbenē atbilst Latvijas atveseļošanas un noturības mehānisma plānam zemas īres mājokļu būvniecībā.

19.janvāra tautsaimniecības komitejas sēdē novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika sacīja – runa ir par to, ka īres namus vajadzētu būvēt pilsētā, nevis lauku teritorijā. Paredzams, ka pašvaldības uzdevumā šo projektu īstenos tās kapitālsabiedrība – SIA “Gulbenes nami”. Ar uzņēmumu par to jau esot runāts – sacīja G.Švika. Paredzams, ka “Gulbenes nami” varēs arī apsaimniekot uzbūvēto dzīvojamo māju.

Viss liecinot, ka būvniecībai varēs izmantot tikai jau esošu tipveida projektu (izstrādāts pēc Ekonomikas ministrijas pasūtījuma), neko ekstra oriģinālu būvēt nevarēs. Varētu būt māja līdz 50 dzīvokļiem. Vēl esot jāprecizē, kā tiks veidota rinda uz šiem īres dzīvokļiem – sacīja G.Švika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Cik stāvu apbūvi izvēlēties?

Deputāts Gunārs Ciglis sacīja – dzīvokļu skaita ziņā ir jāizvēlas maksimālā iespēja. Viņaprāt, “ar mazstāvu apbūvi Nākotnes ielas kvartālu nevaram bojāt”, ja tur ir piecstāvu mājas, tā arī jāturpina.

Pašvaldības Attīstības un projektu nodaļas vadītājs Jānis Barinskis sacīja – runa varētu būt par vienas vai divu ēku būvniecību, piemēram, vienā stāvā 6 dzīvokļi un mājai 4 stāvi. Ja divas mājas – kopā būtu 48 dzīvokļi. Tas ir viens no variantiem. Viņš esot runājis ar novada būvvaldes speciālistiem, un domas esot svārstījušās, vai izvēlēties 5 vai 4 stāvu apbūves variantu. J.Barinskis sacīja, ka izraudzītā vieta apbūvei ir pati labākā, jo blakus ir katlumāja, kā arī ūdensvada un kanalizācijas pievadi. Turpat būs pašvaldības būvētā iela, atkritumu savākšanas laukums. Pēc J.Barinska ieskatiem, ja būs interese par īres dzīvokļiem, varēs turpināt būvēt vēl. Varētu būt trīs šādas īres dzīvokļu mājas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis piebilda – Ekonomikas ministrijas nostāja ir, ka šo īres dzīvokļu māju būvniecība ir domāta nevienlīdzības mazināšanai. Tātad dzīvokļi nav paredzēti turīgiem cilvēkiem, bet gan vidējā slāņa pārstāvjiem.

Aprēķināts, ka šajā mājā par divistabu dzīvokli īre un komunālie maksājumi mēnesī īrniekam būs aptuveni 450 eiro – teica deputāts Normunds Mazūrs.

J.Barinskis norādīja, ka būvējamais īres dzīvokļu nams būs trīs reizes energoefektīvāks par padomju laikā būvētajām daudzdzīvokļu mājām.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (18)

 1. ļoti pārsteidzīga rīcība, tā vietā lai remontētu un savestu kārtībā pašvaldības īpašumā esošus dzīvokļus, kuru remonti virzās bruņurupuča ātrumā, jau plāno būvēt namus?!!

  23
  4
 2. Patreiz novada īpašumā esošos dzīvokļus iztirgo un plāno būvēt jaunus īres dzīvokļus. Vai Dzirkstele nevarētu šo pretrunīgo darbību noskaidrot pie domes vadības???

  22
 3. tādu māju lai uzceltu ir jārēķinās ar gandriiz miljardu naudas , pilniigs murgs , laikam par citu nav ko domaat deputātiem un vēl pietam celt māju uz lokotoru zemes , visi cilvēki buus slimi no tās radiācijas , neviens tur negribēs dziivot

  8
  19
 4. “…mēnesī īrniekam būs aptuveni 450 eiro …” vai tas “rēķinātājs” vispār zin, cik valstī ir minimālā alga ?

  30
  2
 5. Ārprāts kas notiek Gulbenē. Tiešām neviens nedomā ar galvu. Kā var tādu īres summu prasīt no vidējā cilvēku slāņa… un vēl pietam nesakārtotā, bez stabilitātes – Gulbenē kur viss tikai jūk un brūk.

  29
  2
 6. 450 e maksa Gulbenē 🙂 pēc 50 gadiem varbūt, ja eiro devalvēs par 1000%

  14
 7. Jaunas dzīvojamās mājas ar dzīvokļiem nav slikta ideja! Šajā vietā pat būtu ok savādāk tas laukums kalpo kā suņu “kastīte”. Tik cena gan priekš Gulbenes bišķiņ pa augstu tomēr 🙁 Palaidu varbūt garām, bet kapēc īrējami dzīvokļi tikai???

  15
  2
 8. GULBENE, IRE 1 ISTABA 100 EURO PLUSS KOMUNALIE , 2 ISTABU DZIVOKLIS 200 EURO PLUSS VISI KOMUNAALIE

  5
  2
 9. mūsu novadā 82,5% uz rokas saņem 573 eur(oficāli strādā).Vispār vai tas ir reāli 450 + kom. maksāt par dzivokli.Izskatās ka nav neviens veicis kartigu izpēti.

  17
  1
 10. Deputātu zināšanai Gulbenee Ire grozās ap 200 euro plus visi komunālie

  6
  1
 11. Cilvēki ar tādiem ienākumiem var mierīgi ņemt kredītu mājas būvniecībai. Trīs gadus būvējoties padzīvot saspiestāk, bet pēc tam izpirkt paši savu māju. Nevis maksāt īri par dzīvokli bez privatizācijas tiesībām.

  12
 12. Pirmais jau ko pamanīju, komentētāju vidū neviens neizlas visu rakstu, tikai kaut ko izrauj no konteksta un pļū*a. Rakstīts ir aptuvenā cena ar KOMUNĀLAJIEM MAKSĀJUMIEM…. Tik pat labi par vienistabas dzīvokli tas varētu būt 300€ un par trīsistabu dzīvokli 450€.
  Jau pašlaik Gulbenē īre plus komunāli sasniedz šo ciparu 400+€
  Tas ir ļoti labs solis, Gulbenē ir ļoti grūti atrast dzīvokli īrei, uz vienu dzīvokli ir liela piekrišana, liela konkurence.
  Ticiet, ir daudz cilvēku, kuri dažādu apsvērumu dēļ izvēlās īrēt, nevis pirkt.
  Lai kaut kas notiktu vajag cilvēkus, lai būtu cilvēki ir nepieciešama vieta, kur dzīvot.

  12
  7
 13. Divistabu dzīvoklis aptuveni 450 eiro…
  Patiesībā domāts ir 400 eiro…
  Tas viss tikai lai smadzenes skalotu.
  Savediet lūdzu to Gulbeni tā kārtībā lai būtu darbs un interese Gulbenē dzīvot. Pagaidām neredzu no tā neko… Ļoti žēl ka iebraucot Gulbenē jau gadu gadiem nekas nav mainījies.

  11
  1
 14. Noskaties domes sēdes ierakstu (pirmavotu), nevis lasi avīzi, un sapratīsi ar vai bez komunālajiem. Īre, bez komunālajiem apm. 5 EUR par m2. To gan nepateikšu ar vai bez PVN :)))

 15. Nu ir suņu Banda, lai būvē jo vairāk jo labāk tā tik turpināt attīstība nav vienas dienas jautājums!!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.