Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldības Centrālās pārvaldes ēkā ir ierobežojumi “Dzirksteles” portāla lasīšanai

Foto: Pārsla Konrāde

Gulbenes novada pašvaldības administrācijas ēkā ne tikai darbiniekiem, bet arī apmeklētājiem ir iespēja par brīvu lietot bezvadu internetu. Ikviens var savā tālrunī lietot kā valsts un pašvaldības interneta vietnes, tā sociālos tīklus, ieskaitot “Facebook”, “Instagram” un pat “TikTok”. Taču nav pieejams “Dzirksteles” portāls, kurā, kā zināms, tiek atspoguļota tieši ar Gulbenes novadu un pašvaldības darbu saistītā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

25.aprīlī pēc novada domes sēdes atklātās daļas (notika pašvaldības administrācijas ēkas 2.stāvā) “Dzirkstele” izjautāja pašvaldības administrācijas Informācijas tehnoloģiju kompetences centra vadītāju Renāru Biezo. Uz jautājumu, kāpēc brīvās pieejas bezvadu interneta lietotāji nevar atvērt “Dzirksteles” portālu, viņš atbildēja: “Iekšējā tīklā nav atļauts.” Rīkojumu esot devusi vadība. “Tas ir vēsturiski,” viņš teica un piebilda, ka jau vairākus gadus ir tā.

Pašvaldības izpilddirektore Antra Sprudzāne laikrakstam teica, ka viņa nav izdevusi rīkojumu par pieejas ierobežošanu “Dzirksteles” portālam.

Novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika “Dzirkstelei” skaidroja: “Tas nebūs jautājums man. Tas būs jautājums, kas attiecas vēl uz vienu sasaukumu iepriekš (toreiz novada pašvaldības vadītājs bija Normunds Audzišs – red.). Paldies par atgādinājumu. Pārrunāsim šo jautājumu.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī pašvaldības administrācijas ēkas 1.stāvā, kur atrodas Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs un kur darbojas bezvadu brīvas pieejas internets ar citu adresi, tāpat var atvērt un lasīt dažādas interneta vietnes, tostarp izklaidei domātās, bet nav pieejams “Dzirksteles” portāls. Minētā centra vecākā klientu apkalpošanas speciāliste Larisa Cīrule laikrakstam šādu situāciju izskaidrot nevarēja.

Laikrakstu “Dzirkstele” izdod un arī portālu ar tādu pašu nosaukumu uztur Gulbenē reģistrēts uzņēmums – SIA “Dzirkstele”. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Uldis Salmiņš, kurš darbojas arī Latvijas Preses izdevēju asociācijā.

Projektu līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds” no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par saturu atbild “Dzirkstele”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. Baigi vajag tieši tajā vietā lai būtu pieejams tieši dzirksteles portāls. Tāpat tur raksta sagrozītu info.

  8
  6
 2. Vairāk, nekā dīvaini. Patiešām! Ja tas “ir vēsturiski”, tad laiks šo slimo “vēsturiskumu” labot.

  9
  1
 3. Lai vienreiz 5 gados izlasītu kaut ko svaigu? Varbūt papīra versija ir aktuālāka, bet portālā nav ko lasīt, saturs ir pliekans, garlaicīgs un neaktuāls, un ar tik daudzām reklāmām nenoslogo pat FB un YouTube. Lasot dzirksteli, ir sajūta, ka laiks un dzīve apstājusies kaut kur p.g. 80.to gadu sākumā, brežņeva stagnācijā.

  5
  1
 4. Uzrakstiet kādu aktuālu Gulbenei, aizraujošu, interesantu rakstu, gan jau Dzirkstele nopublicēs!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.