Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā plāno Latvijas vēstures skolotāju semināru

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Pirmdien, 24.oktobrī, Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis piedalījās sarunās ar Latvijas Vēstures skolotāju biedrību. Sarunas tēma – iespēja nākamgad Gulbenes novadā rīkot Vislatvijas vēstures skolotāju semināru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstelei” A.Caunītis saka, ka tas varētu notikt pēc Gulbenes Pilsētas svētkiem – augustā. Konkrētu datumu viņš vēl nenosauc, tikai piebilst, ka ļoti cer, ka vīrusa saslimšanas pandēmija vai citi neparedzēti apstākļi neizjauks šos plānus.

Gulbenes novads Latvijas vēstures skolotājiem ir saistošs daudzējādi, bet visvairāk tāpēc, ka Litene ir sava veida vēsturiska Latvijas brīvvalsts svētvieta. 1941.gada jūnijā no Litenes vasaras nometnes notika Latvijas Bruņoto spēku – virsnieku, karavīru un instruktoru – nogalināšana vai apcietināšana, lai pēc tam izsūtītu uz PSRS gulaga nometnēm. Šos noziegumus pastrādāja Sarkanā armija un Iekšlietu Tautas komisariāts (NKVD).

2001.gada 14.jūnijā Litenes kapos tika atklāts arhitektu Dinas Grūbes, Benitas un Daiņa Bērziņu, akmeņkaļu Ivara Feldberga un Sandra Skribnovska radītais memoriāls „Sāpju siena”, kas simbolizē 1941.gadā nogalināto un izsūtīto karavīru atdusas vietu. Pašvaldība turpina darbu pie Latvijas armijas Litenes vasaras nometnes vietas labiekārtošanas, atpazīstamības.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.