Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada skolās tuvā nākotnē 5.-9.klašu posmā pilnīgi visiem skolēniem brīvpusdienas nenodrošinās

Foto: “Pexels”.

Gulbenes novada pašvaldība vēlas ietaupīt 203 331,73 eiro gadā, mazāk tērējot budžeta naudu skolēnu ēdināšanai – liecina publiski pieejamā informācija. Taču šādas izmaiņas stāsies spēkā tikai tad, kad to ar savu balsojumu apstiprinās novada deputāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sabiedrība ir aicināta izteikt savu viedokli par to līdz 31.oktobrim. Vieta viedokļa izteikšanai ir pašvaldības mājaslapā, vispirms iepazīstoties ar noteikumu projektu “Par izglītojamo ēdināšanas maksas atvieglojumiem Gulbenes novada pašvaldībā”.

Faktiski pašvaldība 5.-9.klašu skolēniem pusdienu izdevumus turpmāk varētu apmaksāt vairs tikai 50 procentu apmērā (nevis simtprocentīgi, kā tas ir tagad).

Tajā pašā laikā pašvaldība arī turpmāk plāno nodrošināt simtprocentīgu pusdienu apmaksu izglītojamajiem no mazaizsargātām iedzīvotāju kategorijām – personām ar invaliditāti, trūcīgajiem, maznodrošinātajiem, personām no trīs un vairāk bērnu ģimenēm, kas apgūst izglītības programmu Gulbenes novada pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajā izglītības iestādē vai saistošajos noteikumos noteiktajos gadījumos citas pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajā profesionālās izglītības iestādē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (14)

 1. Administrācija sev algas noteikti pacels, jo mainās taču minimālās algas apmērs, plus transporta un telefona izmaksas, komandējumi utt.

  25
 2. Nu neaiztieciet bērnus. Gulbene būs senioru sādža? Ar ko piesaistīs vecākus un bērnus? Ar kultūru, sportu, baseinu utt.? Un tajās ģimenēs kas paliks, augs bāli vārguļi. Kāda pirktspēja Gulbenē? Patiešām, neceliet algas, dariet ko labu tautai. Naivs aicinājums, ne..

  15
 3. Paskatīsimies, kur pašvaldība vēl ekonomēs. Varbūt atcels ntos komandējumus un vēl šo to, kur paši visvairāk sarauš kabatās.

  21
 4. Tagad lai bērni ņem stundu brīvu,lai var uz mājām aiziet vai aizbraukt pusdienas ēst.ar tukšu vēderu mācīties nevar.

  17
 5. Kolu, čipšus un cukurvatti tukšajā ēstūzī lai pārdod. 😃😃😃

  4
  3
 6. Mums ir tāda dermokrātija, kā padumjos laikos. Ja viedoklis nav slavējošs, tad netiek pievienots

 7. Padomju laikos vecāki paši uzturēja un pabaroja SAVUS bērnus.

  7
  10
 8. Nav taisnība.Mani bērni vasarā strādājaun paši nopelnīja brīvpusdienas.Protams,tas bija Padomju laikos.

  10
  0
 9. atbilde uz daudziem jaut;ajumiem ir Intara Liepiņa ieliktajā video Faceboc profilā no GND sēdes

  4
  2
 10. Nu vot bērni jūs vairs nebaros dome jo naudas nav.tādi laiki ir pienakuši.

  3
  1
 11. Pareizi gada beigas algas ir jāpieliek.viniem ir vienalga par bērniem!!!!!

  5
  2
 12. Gulbene publiskais FUI!Ja priekš bērniem nav naudas,tad ,kur Jūs to sagrūžat,ka mūžīgi nav???Bez bērniem nebūs Gulbenes,tā jau palikuši pensionāri un cilvēki ar grupu.

  5
  1
 13. Padomju laikā tāda bardaka nebija,bērni bija paēduši kaut bija kolhozā jāstrādā nedēļu.tagad bērni skolā nav paēduši .bērns atnāk no skolas prasa ēst tas ir normāli.

 14. Gulbenē nekam mūžīgi nav naudas,nabagu galvaspilsēta.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.