Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā stilizētās projekta zīmes ar Latvijas un Krievijas karogiem pašvaldība novāc

Pārrobežu projektā “Parki bez robežām” tika sakārtota arī daļa Spārītes parka. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbeniete Rita Medne šonedēļ sociālajos tīklos paudusi neizpratni, kāpēc Spārītes parku Gulbenē rotā pārrobežu projekta “Parki bez robežām” stilizēta zīme, kur savijušās Latvijas un Krievijas karoga krāsas. Viņasprāt, šajā laikā, kad Krievija iebrukusi Ukrainā, tas nav pieņemami. Viņa arī pārmet – pašvaldība informējusi, ka zīmei pēc projektā paredzētā jāstāv vēl piecus gadus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldība operatīvi projekta zīmes šonedēļ jau ir novākusi – informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Igaviņa. Pašvaldība ir saņēmusi atļauju no projekta apvienotā tehniskā sekretariāta šo objektu noņemt, tas arī ir izdarīts. Tāpat ir noņemtas vairākas citas zīmes, kur atspoguļojās Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas logo.

Vai būtu jāattaisnojas?

Uz R.Mednes ierakstu sociālajos tīklos reaģējusi Gulbenes novada deputāte Guna Pūcīte. “Latvijas pašvaldības, kas startējušas Latvijas-Krieviijas projektos ir vienā laivā ar “Prāta vētru” un Busuli? Vai būtu jāattaisnojas? Tobrīd tā bija iespēja piesaistīt naudu savām vietām – Spārītes parkam, Stāmerienas pilij, “zaļajam dzelzceļam”. Tagad slēpties no tā, kādā sadarbībā nauda saņemta? Bezjēdzīgi. Toreiz pateikt, ka okupantu naudu mums nevajag, vai ir pragmatiski prātīgi?” raksta G.Pūcīte, taču uzsver, ka viennozīmīgi – turpmāka sadarbība ne tuvākā, ne tālāk nākotnē ar Krieviju nav iespējama, jo “Putins ir slepkava”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaida informāciju no Eiropas Komisijas

Pašvaldības Attīstības un projektu nodaļa informē, ka pārrobežu projekts “Parki bez robežām”, kurā tika sakārtota daļa Spārītes parka, ir noslēdzies un nekādas papildu aktivitātes vairs nav plānotas. Taču vēl turpinās Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības projekts “Greenways Riga – Pskov” (“Zaļais ceļš Rīga-Pleskava”). Līdz šim projekta ietvaros sakārtots “zaļā dzelzceļa” posms no Gulbenes pilsētas līdz Balvu novada robežai, izvietojot marķējuma zīmes, atpūtas vietas un citus labiekārtošanas elementus, veicot attīrīšanas darbus. Tāpat izveidota arī tūrisma karte posmam Gulbene-Balvi-Viļaka.

Projektā vēl bija paredzēts uzstādīt vairākus informācijas stendus, papildus objektu aprakstu plāksnes uz gulšņiem, kā arī velomaršruta posma savienojuma zīmes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd pašvaldība saņēmusi informāciju no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kur projektu īstenotāji tiek aicināti neuzsākt jaunas projekta aktivitātes un gaidīt detalizētu informāciju no Eiropas Komisijas par turpmāko rīcību šādā situācijā.

– Ginta Alberte

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.