Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā turpina slimot ar Covid-19, palīdzība nepieciešama arī ērču upuriem

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenes slimnīcas galvenā ārste Sigita Drubiņa “Dzirkstelei” stāsta, ka Balvu slimnīcā Covid-19 nodaļa jau kādu laiku ir aizvērta, līdz ar to, ja kādam, kurš saslimis ar Covid-19, nepieciešams stacionārs, tad slimnieks tiek nogādāts, piemēram, Rēzeknes vai Valmieras slimnīcā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā tagad ir ērču aktivitātes sezona, tad pēc palīdzības Gulbenes steidzamās medicīniskās palīdzības punktā vēršas ērču upuri. Ir tādi, kas ir vakcinējušies pret ērču encefalītu, bet ir, kas nav. S.Drubiņa skaidro, ka arī tagad nav par vēlu vakcinēties pret ērču encefalītu. “Tikai, ja ērce piesūksies pašā vakcinācijas sākumā, tad aizsardzības vēl nebūs,” uzsver ārste.

“Dzirkstele” sazinājās ar “Apotheka” “Lejas aptiekas” vadītāju Vitu Krūmiņu, kura stāsta, ka vakcīnas pret ērču encefalītu aptiekā ir nopērkamas visu laiku.

Slimību profilakses un kontroles centrs atgādina, ka ērces parasti sēž uz zāles stiebra apmēram 10 centimetru augstumā no zemes, gaidot, kad kāds, kam varētu pieķerties, ies garām. Ērcei nav acu, tomēr tā “pamana” savu upuri, jo spēj sajust garām ejošas radības svārstības, siltumu, aromātu. Ērču pārnēsātās slimības: ērču encefalīts, Laimas slimība, ērlihioze. No Laimas slimības un ērlihiozes, pret kurām nav vakcīnas, var censties sevi pasargāt, ievērojot piesardzību.

Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.