Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbīšu parkā Gulbenē ir paveikti demontāžas darbi un nozāģēti koki (precizēts)

GULBĪŠU PARKĀ visu laiku notiek rosība. Tiek veikti parka atjaunošanas 1.kārtas būvdarbi. FOTO: GATIS BOGDANOVS

Gulbīšu parkā Gulbenē turpinās rekonstrukcijas darbi, un šobrīd parks ir slēgts publiskai apmeklēšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada Centrālās pārvaldes Attīstības un iepirkumu nodaļas būvinženiere Baiba Stepa “Dzirksteli” informē, ka Gulbīšu parkā ir paveikti demontāžas darbi gājēju celiņam, rotaļu iekārtām, apgaismojuma balstiem, gaismekļiem, kā arī ir veikta koku nozāģēšana.

Ir uzsākti darbi pie celiņu gultnes izstrādes, apgaismojuma tīkla izbūves un strūklakas izbūves. “Tuvākajā laikā plānots turpināt iesāktos darbus pie celiņu, strūklakas un apgaismojuma izbūves. Šobrīd nav nekādu šķēršļu, kas kavētu būvdarbus,” saka B.Stepa.

Projektā piedāvāts demontēt esošo gulbīšu strūklaku, bet saglabāt gulbju skulptūras kā Gulbenes vienu no identitāti veidojošajiem kultūrvēsturiskajiem objektiem. Lai ļautu parka apmeklētājiem izbaudīt ūdens tuvumu karstajā vasaras laikā, piedāvāts veidot jaunu – sauso strūklaku ar tajā integrētām gulbju skulptūrām. Sausās strūklakas princips ļauj izmantot strūklakas laukumu arī publisku pasākumu un svinību norisei, kad netiek laists ūdens. Strūklakas laukums tiks veidots no granīta 300×300 flīžu ieseguma Gulbenes ģerboņa nokrāsās. Strūklakas laukums paredzēts tikai kājāmgājējiem, pa to nedrīkstēs braukt transportlīdzekļi. Blakus strūklakai arī paredzēta vieta dzeramā ūdens brīvkrānam. Apkārt strūklakai tiks izvietoti seši soliņi un trīs atkritumu urnas.

Pašvaldība informē, ka 2023. gada nogalē ir noslēgts būvniecības līgums ar SIA “ĢL Konsultants” par Gulbīšu parka atjaunošanas Gulbenē 1.kārtu. Būvuzraudzību projektā veic SIA “Sistēmeksperts”, autoruzraudzības līgums noslēgts ar projekta izstrādātāju SIA “DJA”. Kopējās būvniecības izmaksas ir plānotas 1 290 714 eiro bez PVN.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. To, ka darbi notiek, ir labi redzams, bet viens gan nav skaidrs kam tiek taupīta tā gandrīz nokaltusī egle Rīgas un Līkās ielas stūrī. Vai ir cerības, ka pēkšņi ataugs?

    18
    1
  2. es arī brīnos kapec atstaja nokaltuso egli,divus berzus paraugušus uzrīgas ielas puses vienam pat stumbris pamatīgi bojats.laikam gaidi ,ka pasi noluzis ,nebus jagriez.

  3. Laikam jau Vides dienests neļāva zāģēt. Tas jau pieņem lēmumus par kokiem.
    Varbūt vēl var to mainīt?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.