Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbīšu parkā Gulbenē salauzto šūpoļu vietā tagad ir zīmējums

Foto: Gatis Bogdanovs.

Gulbenes katoļu draudzes pārstāves gulbenietes Ineses Stoklosas zīmējums tagad grezno Gulbīšu parku Gulbenē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zīmējumam rasta vieta jau sen kā salauzto šūpoļu vietā. “Tas ir brīnišķīgi, kad kāda salauzta lieta tiek salabota, pārveidota vai uzlabota, ka to var baudīt no jauna citādākā gaismā, veidā vai formā,” saka Inese.

Par to, kā zīmējums radies, viņa stāsta, ka katoļu priesterim Pāvilam Kamolam jau kādu laiku bija doma par to, ka būtu skaisti, ja mūsu pilsētā būtu kristīga rakstura dekori vismaz uz lielajiem svētkiem: Ziemassvētkiem un Lieldienām, jo, piemēram, Polijā ir daudz tradīciju, kad ne tikai uz svētkiem ir šādas dekorācijas, bet arī pat ikdienā kristīgajai tēmai ir veltīti ne tikai ceļu krustojumi, apļi, bet arī pat parki, kuros ir gan rožukroņa, gan krustaceļa stacijas. “Šādi objekti varētu būt skaista pieredze ne tikai mums kā iedzīvotājiem, bet arī tūristiem,” saka Inese.

Viņa stāsta, ka zīmējuma galvenā domā ir augšāmcelšanās, brīvība, miers savā, Latvijas, Ukrainas un pasaules sirdī, jo viss sākas no mums katra paša.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zīmējumā viņa ir iekļāvusi Latvijas un Ukrainas sargeņģeļus, kuri stāv nomodā un nemitīgi aizlūdz pie Dieva par Latvijas un Ukrainas valsti, tautu, katru iedzīvotāju. “Tāda svēto eņģeļu sadraudzība, ka vajag arī viņus atcerēties un piesaukt, lai steidzas mums, mūsu valstīm palīgā. Tāpēc viņi ar saviem spārniem apskauj visas cilvēku nejēdzības, netikumus, karu, raķetes, dzeloņstieples, ieročus – visu, kas ar to saistās, it kā absorbētu triecienus un bumbu, raķešu spēku, ar Dieva spēku tās neitralizējot. Ja Dievs man devis kaut mazumiņu zīmēšanas spēju, tad vēlos to atdot Dieva godam, kalpojot ar to,” uzsver zīmējuma autore.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (6)

 1. Un kas bija vaina šūpolēm? Vajadzēja saremontēt. Zīmējums nevietā.

  22
 2. Kkāda karikatūra uz eņģeļu tēmu
  Tik tiešām zīmējums nevietā .

  11
  1
 3. Es nelienu baznīcā kāpēc baznīca lien man virsū ar tādiem publiskiem zīmējumiem. Tie sektanti ir bīstami un nearko neatšķiras no citām sektām.

 4. “Tad nu ikvienu, kas Mani apliecinās cilvēku priekšā, es to arī apliecināšu Sava Tēva priekšā, kas ir debesīs.” Mateja 10,32

  1
  2
 5. Mana paziņa iet uz baznīcu un aicina citus kad es viņai pajautāju ar ar ko baznīca atšķiras no citām sektām pēc nelielām diskusijām viņa nezināja ko atbildēt. Acīm redzot baznīcas biznesa pamatojas uz citu cilvēku nelaimes izmantošanu lai galvā piebāztu vati.

  3
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.