Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Interesentiem par Gulbenes biatlona šautuves izmantošanu treniņiem būs jāmaksā

Foto: Gatis Bogdanovs.

Sporta pārvalde lēš, ka Gulbenes biatlona trases šautuvei gadā provizoriski varētu būt 2755 apmeklējumi. Par šautuves izmantošanu divu stundu garumā būs jāmaksā 6 eiro. Šādu papildinājumu pašvaldības maksas pakalpojumos deputāti balsojot apstiprinās novada domes sēdē 26.oktobrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biatlona trases šautuve ir licencēta. Tā paredzēta tikai un vienīgi sporta vajadzībām – šaušanai ar mazkalibra šautenēm. Taču šaušanas instruktors šautuves lietotājiem būs jāmeklē un jāuzrunā pašiem. Novadā šāda instruktora statuss esot vismaz trim cilvēkiem. Pašvaldības maksas pakalpojumu cenrādī instruktora pakalpojumi nav iekļauti.

Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis 19.oktobra finanšu komitejas sēdē precizēja, ka instruktors ir vajadzīgs tiem, kam nav sava ieroča, nav pietiekamu prasmju un kuri nespēj patstāvīgi atbildēt par sporta ieročiem un to lietošanu. Profesionālam sportistam, kuram ir ieroča atļauja, instruktors nebūs vajadzīgs. Gulbenes novadā ir tādi biatlonisti, teica A.Caunītis. Viņš arī akcentēja, ka šaušanas treniņiem no medību ieročiem biatlona šautuve nav paredzēta. Medniekiem lietošanai pieejama vienīgi šautuve Lejasciemā.

Tiek prognozēts, ka biatlona šautuve lielākoties tiks izmantota valsts aizsardzības mācībai, kā arī jaunsargu treniņiem, bet šajā gadījumā par šautuves izmantošanu nebūs jāmaksā. “Prasām no Aizsardzības ministrijas finansējumu,” deputātiem sacīja Sporta pārvaldes vadītājs Lauris Krēmers.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš arī informēja, ka pats ir uzņēmies būt šautuves vadītājs. Šautuves izmantošanai un iekšējās kārtības nodrošināšanai tajā ir apstiprināti noteikumi. Uz vietas šajā objektā neviens nedežurē. Visos jautājumos par šautuvi pa tiešo ir jāsazinās ar L.Krēmeru. Viņš arī visus šautuves apmeklējumus fiksēs reģistrācijas žurnālā, kā arī lietotājiem prasīs uzrādīt dokumentus.

Viņš arī norādīja, ka patvaļīgi, bez atļaujas šautuvi izmantot nedrīkstēs un nebūs iespējams. Visi mērķi tiek apsargāti. “Viss ir ļoti lielā kontrolē,” teica L.Krēmers.

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.