Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Kas notiks ar Krievijas pensijām? Gulbenes novadā dzīvo arī Austrumeiropas valstu pensionāri

Foto: “Pixabay.com”.

Gulbenes novadā Krievijas Federācijas pensijas saņem 8 personas, Baltkrievijas pensijas – 14 personas. Ir arī 2 cilvēki, kuri ir Ukrainas pensionāri. “Dzirkstele” to noskaidroja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Gulbenes birojā. Tika arī norādīts, ka šai aģentūrai nav informācijas par tādiem pensionāriem, kuri saņem pensijas bez VSAA starpniecības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Publiski ir izskanējis labklājības ministra Gata Eglīša teiktais, ka pensiju saņēmēji no Ukrainas varēs turpināt saņemt pensijas Latvijā, savukārt Krievijas pensiju saņemšana tuvākajā nākotnē ir izaicinājums un varētu radīt problēmas. Pensiju izmaksu varētu skart divas problēmas: vai Krievija turpinās veikt pārskaitījumu pensiju izmaksai; kāds būs šo pensiju apmērs, ņemot vērā Krievijas rubļa vērtību. Līdz šim Krievijas puse savas saistības ir pildījusi. Iespējamie risinājumi situācijai, ja Krievija vairs nemaksās pensijas Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pensionāriem, būs jāpieņem Latvijas valdībai.

Krievijas un Baltkrievijas pensijas tiek izmaksātas ar VSAA starpniecību vienu reizi ceturksnī. Attiecībā uz Krievijas pensijām VSAA skaidro – konvertēšana no rubļiem uz eiro notika pēc 9.februāra valūtas kursa. Kā būs turpmāk, to vēl grūti prognozēt. VSAA dati liecina, ka Krievijas maksāto pensiju apmēri ir ļoti dažādi – gan 20, gan 30, gan 40 tūkstoši Krievijas rubļu, bet vidējā pensija Krievijas pensionāriem, kuri saņem pensijas caur VSAA, ir 10 716 Krievijas rubļi. Atbilstoši pašreizējam valūtas kursam tie ir tikai 60 eiro.

Militārās pensijas Krievija saviem pensionāriem Latvijā maksā bez VSAA starpniecības. Tāpat esot arī daudzi, kas arī izdienas pensiju no Krievijas saņem, apejot VSAA.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

 1. Un ko vini iesaks ar tadu pensiju…varbut doties uz krieviju..bet daudziem dzive te pagajysi berni mazberni te izaugusi varbut jau par latviesiem kluvusi..kas to zin ka viss vel notiksies un kaa pasaule iegrozisies..man skiet ka nekas labs ari te nakotne nav gaidams…bet mazais cilvecins lai dzivo no ka grib.

  3
  7
 2. Kuri caurumi tad tev mudak ir aizbazti.izskatas ka esi aizmirsis hlebaresku aizknaget.pluuti vienaa laidaa.tev tak verbaalaa caureja jefin..iedzer ogliti..

  2
  1
 3. Algotais smerdelis atkal ta satraucies par adell komentariem…nu nevar nomierinaties..adel vairs te nekomentee..jo no tevis nak nelaba sudu smaka..taka varesi but pats par aizbazni..un nesmirdet..man ka lasitajam jau gazmasja jameklee ka te smuid algotie siveni.pasi raksta pasi iesaka pasi lasa un pasi priecajas..

  2
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.