Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas Biškopības biedrības Gulbenes nodaļas vadītājs aicina parakstīt memorandu “Bitēm draudzīgs”

Latvijas Biškopības biedrības Gulbenes nodaļas vadītājs Rolands Krevics. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Vairāki lauksaimnieki, arī biškopji, no visas Latvijas apņēmušies savās saimniecībās īstenot apputeksnētājiem draudzīgas lauksaimniecības prakses, parakstot memorandu “Bitēm draudzīgs”, kas publicēts mājaslapā “draudzigsbitem.lv”, atgādinot par bišu un citu apputeksnētāju svarīgo lomu un to aizsardzību..

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrība “Apvienība par ilgtspējīgu lauksaimniecību un lauku vidi” apzinās, ka tūlītēja un pilnīga atteikšanās no ķīmisko augu aizsardzības līdzekļu lietošanas Latvijā nav iespējama, taču uzskata, ka ilgtermiņā Latvijā spēj izveidot lauksaimniecības produktu ražošanu, izmantojot vidi saudzējošus pasākumus, saglabājot bioloģisko daudzveidību un samazinot risku cilvēku veselībai un videi.

Līdz šim gan memorandu nav parakstījis neviens no Gulbenes novada lauksaimniekiem, arī biškopjiem.

Latvijas Biškopības biedrības Gulbenes nodaļas vadītājs Rolands Krevics “Dzirkstelei” stāsta, ka mūsu novadā biškopji ar lauksaimniekiem sadzīvo dažādi. “Neatkarīgi no sadzīvošanas spējām tam visam pāri Latvijā ir likumdošana, kas cilvēkam uzliek kaut kādus pienākumus, un, ja abas puses šos pienākumus ievēro, tad principā tur problēmai vairs nevajadzētu būt. Parakstot šo memorandu, cilvēks var darīt zināmu, ka tiešām viņa darbība ir vērsta uz to, lai nekaitētu videi, cilvēkiem,” viņš saka.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.