Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lejasciemā notiks informatīvais seminārs lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem

Foto: “Pexels-Pixabay”.

Ceturtdien, 19.janvārī, pulksten 13.00 Lejasciema kultūras namā (Rīgas ielā 20B) notiks informatīvais seminārs lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2023. gadā Zemkopības ministrija (ZM) sāk īstenot Latvijas Kopējās lauksaimniecības politikas Stratēģisko plānu, kas kopumā 2023.-2027. gadā Latvijas lauksaimniecības attīstībai paredz 2,5 miljardus eiro. Lai veicinātu lauksaimnieku izpratni par jaunajiem atbalsta maksājumiem un to saņemšanas nosacījumiem, ZM sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC) janvārī, februārī un martā Latvijas reģionos organizē 23 informatīvos seminārus lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem.

Semināros ZM, Lauku atbalsta dienesta (LAD), Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) un LLKC eksperti skaidros atbalsta saņemšanas nosacījumu jauno kārtību un atbildēs uz interesentu jautājumiem. Galvenie jautājumi, par kuriem tiks sniegts skaidrojums, būs tiešo maksājumu vispārīgie nosacījumi; ilgtspēju sekmējošs ienākumu pamatatbalsts; pārdalošais maksājums; saistītais ienākumu atbalsts; agrovide; ekoshēmas; VAAD jaunā lauksaimniecībā izmantojamās zemes pārvaldības sistēma un mēslošanas plāna sagatavošana tajā; laba lauksaimniecības un vides stāvokļa nosacījumi; pieteikšanās kārtība LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmā; izmaiņas atbalsta samazinājuma aprēķinā; konsultantu sniegtais atbalsts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (6)

 1. Ja lauksaimnieciba man patik.esmu zemenu audzetaja..bet nakotne lauksaimniekiem nebus rozaina..globalisti daudz ko grib aizliegt….

 2. Nakotne nevienam nebus rozaina jo jaunaus resets sola iznidet daudzas profesijas…

  1
  1
 3. Ka bus ta bus..bet galvenais ir darit darbu kas pie sirds un but sava vieta liidz pedejam

 4. Kadreiz biju skolotaja.. dziedataja..bet man tas dzivee skita lieks..un nieks..jo sirdii esmu lauksaimnieks.

  2
  1
 5. Nekādas nākotnes nebūs! Pastalnieki viens otram rīkles pārgrauzīs un tas būs Latvānijas gals.

  2
  6
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.