Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Litenes armijas nometnes vieta kļūst arvien iecienītāka

Foto: Gatis Bogdanovs.

Turpinās darbi pie Latvijas armijas Litenes vasaras nometnes vietas attīstības. Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija ir konceptuāli atbalstījusi ideju par Litenes nometnes informatīvo materiālu izstrādi, kā arī lēmusi piešķirt finansējumu aptuveni 4000 eiro Litenes nometnes vietas attīstībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā gadā teritorijā plānots atjaunināt pašreizējos informācijas stendus, uzstādīt jaunus, kā arī papildināt tos ar audio gidu. Līdztekus teritorijas papildināšanai ar jaunu informatīvo materiālu pašvaldība strādā pie idejas par barakas izveidi.

Litenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš “Dzirkstelei” stāsta, ka darbi virzās uz priekšu, bet pagaidām nosaukt konkrētu laiku, kad šie darbi tiks paveikti, nevar. “Teksts tiek saskaņots ar Aizsardzības ministriju un Kara muzeju, un visi saskaņojumi un arī pašu informatīvo stendu uzstādīšana prasa laiku. Tas noteikti būs šogad, bet uz 14.jūniju noteikti nepaspēsim. Tekstu radīja novadpētniecības entuziasts litenietis Jānis Zvaigzne, un Litenes pagasta pārvaldes lietvede Ilze Paidere arī palīdzēja, cik varēja. Tekstā stāsts ir par vēsturi, lai cilvēkiem ir iespēja papildināt savas zināšanas, atbraucot uz šo vietu. Tas jau arī ir pats svarīgākais. Ir doma arī par vienas barakas izveidi. Protams, ka tas ir liels darbs, lai nonāktu pie rezultāta. Bet gribam ķerties klāt arī pie šī darba, lai ne tikai šogad kaut ko paveiktu, bet arī turpinātu darbus nākamgad un aiznākamgad, lai katru gadu būtu kaut kas jauns,” stāsta V.Lapiņš.

14.jūnijā kā katru gadu piemiņas pasākums būs gan Litenē, gan Gulbenē, gan arī šajā nometnes vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2020.gadā Latvijas armijas Litenes vasaras nometnes vietā tika īstenots projekts “Latvijas armijas Litenes nometnes vietas labiekārtošana”, kura gaitā tika izveidots karoga masts ar skatu platformu, labiekārtota ugunskura vieta, uzstādīti informatīvi stendi. Nozīmīgs papildinājums nometnes vietai ir demilitarizētais lielgabals. Šāda aktivitāte bija iespējama, pateicoties Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku atbalstam.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.